Jarosław Kołodziej mistrzem Polski w zakładach bukmacherskich na żywo

W sobotę 26 września, w warszawskim hotelu Westin, odbyły się drugie Mistrzostwa Polski w zakładach bukmacherskich na żywo. W turnieju wzięło udział 30 najlepszych graczy z Polski, którzy przez cztery godziny obstawiali na żywo wydarzenia sportowe na stronie bukmacherskiej firmy STS. Zwycięzca wygrał 30 000 złotych.
Warszawa w ubiegły weekend gościła drugi w Polsce turniej w zakładach bukmacherskich na żywo. Do hotelu Westin zostało zaproszonych 30 najlepszych zawodników z całego kraju. Gracze, którzy wzięli udział w zawodach, zostali wytypowani w kilkumiesięcznych eliminacjach. Ranking zakwalifikowanych zawodników powstał na podstawie osiąganych wyników w obstawianiu na żywo. Dołączyło do nich czterech najlepszych graczy z zeszłego roku, w tym dotychczasowy mistrz Polski - Krzysztof Jarosz.

Turniej wystartował w sobotę 26 września o 18 i trwał 4 godziny. Zawody zostały podzielone na 3 etapy, w których przy 5 stolikach usiedli najlepsi gracze w Polsce. Każdy z nich otrzymał 500 złotych na konto i specjalnie przygotowany panel zakładów na stronie STS-u. Zadaniem zawodników było powiększenie kwoty w ograniczonym czasie poprzez trafne obstawienie prawdziwych wydarzeń sportowych na żywo. Jednocześnie warunkiem koniecznym do spełnienia było zawarcie w każdej rundzie minimum 3 zakładów o kursie nie mniejszym niż 1.40 na łączną kwotę przekraczającą 250 złotych.

W dwóch pierwszych etapach odpadło po 12 osób z najniższym stanem konta. Do ostatecznej rozgrywki awansowało 6 najlepszych graczy, którzy po wyrównaniu stanów kont wzięli udział w ostatecznej rozgrywce o zwycięstwo. Wygrał Jarosław Kołodziej z Warszawy, który w finale zagrał 9 kuponów. Najwięcej wygrał, obstawiając przełamanie w szóstym gemie w trzeciego seta w pojedynku Smyczek - Harrison. Zagrał za 100 złotych, wygrywając 409 złotych. Pozostałe kupony, które "weszły", zawierały wyłącznie piłkę nożną, w tym mecze Lech - Górnik, Sevilla - Rayo Vallecano czy FC Basel - FC Lugano. Ostatecznie skończył rozgrywkę, mając 752 złote. Pozostali gracze, zdając sobie sprawę, że nie prowadzą, grali va banque, ale żaden z nich nie przebił wyniku Jarosława Kołodzieja.

Zwycięzca mistrzostw Polski w zakładach bukmacherskich na żywo wygrał 30 000 złotych oraz zdobył statuetkę i oficjalny tytuł mistrza Polski. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zawody poprowadził dziennikarz sportowy Bożydar Iwanow, a gościem specjalnym był Tomasz Hajto.