Paraolimpizm. Ty moja PARO

Mistrzyni olimpijska w szpilkach i sukience? Paraolimpijczyk w białym garniturze? Nie tylko na balu Mistrzów Sportu. Teraz również na zdjęciach wyjątkowego kalendarza PARA.Olimpijczycy 2016.
Mają w szafie po kilkadziesiąt par sportowych butów, spodenek, topów, technicznych koszulek... I w sportowych ubraniach widzimy ich najczęściej. Eleganckie suknie, koszule, garnitury, szpilki? To nie dla nich, chyba że na wielką okazję. Na przykład do sesji dla kalendarza olimpijskiego PARA.Olimpijczycy. Przed obiektywem stanęli sportowcy (olimpijczyk z paraolimpijczykiem) i zmierzyli się z kolejnym wyzwaniem. Ma być elegancko, wyjątkowo, glamour. Dzięki stylistkom Beacie Hadaś, Kasi Antonik i Julii Porańskiej tak właśnie jest. Justyna Kasprzycka - (skok wzwyż) na fotografii wygląda jak gwiazda Hollywood na przyjęciu podczas wyścigów w Ascot. Filip Rodzik, w strzeleckiej parze z Sylwią Bogacką, to James Bond z partnerką. Wyzwania zmiany wizerunku podjęli się również Adrian Zieliński i Justyna Kozdryk (podnoszenie ciężarów), ukazując się w atletycznym duecie siłacza i jego muzy. Fryzury wymyśla i kreuje Jola Rzepka-Nóżka, a nad makijażem czuwa Kaja Krosnowska, Zuzia Jóźwiak i Ada Klemeńska.

Jak sportowcy odnaleźli się w strojach glamour?

"Zdecydowanie pewniej czuję się na stadionie niż przed obiektywem" - śmieje się Maciej Lepiato, skoczek wzwyż, rekordzista świata i mistrz paraolimpijski. W kalendarzu wystąpił w granatowym garniturze z równie eleganckim psem u boku - "Jednak wspaniała atmosfera na planie fotograficznym sprawiła, że było to dla mnie bardzo ciekawe i miłe doświadczenie". Aleksandra Socha, wicemistrzyni świata w szabli, dodaje:. "Nigdy wcześniej nie brałam udziału w takiej profesjonalnej sesji zdjęciowej. Tyle osób dbało o to, bym pięknie wyglądała i dobrze się czuła. Nawet niska temperatura tego dnia nie zepsuła humoru. Wspaniała atmosfera, wielkie przeżycie. A my z Grzesiem Plutą od tej pory, gdy się widzimy, mówimy do siebie wzajemnie: O, moja Para przyszła, albo Grzesiu/Olu, Ty moja Paro:) Na świecie i w Polsce sportowcy podpisują milionowe kontrakty reklamowe, dlaczego paraolimpijczycy nie mieliby zostać ambasadorami znanych marek? Sprzętu fotograficznego do sesji (aparatu Leica S2 z kompletem obiektywów) użycza firma Millroy Sp. j. dystrybutor Leica Camera w Polsce.