Igrzyska Europejskie. Amnesty International nie wpuszczona do Baku

Członkowie Amnesty International szykowali się do wylotu, kiedy otrzymali wiadomość od ambasady Azerbejdżanu w Londynie, że nie jest obecnie możliwa ich wizyta w Baku. Organizacja Praw Człowieka planowała stworzyć nowy raport na temat wolności słowa, niezależnych mediów i problemów opozycji rządowej.
Ambasada zasugerowała w piśmie, że wizyta nie będzie możliwa również po zakończeniu Igrzysk Europejskich, które rozpoczynają się w piątek w Baku. Do stolicy Azerbejdżanu nie wpuszczona została działaczka na rzecz praw człowieka Emma Hughes. Brytyjka krytykowała wcześniej związki azerskiego reżimu z gigantem paliwowym BP. Hughes nie dostała wstępu do Baku, mimo że otrzymała akredytację na Igrzyska Europejskie.

Zdaniem Amnesty International w Azerbejdżanie przetrzymywanych jest co najmniej 20 więźniów sumienia, którzy korzystali z prawa do wolności wypowiedzi.

a href="https://www.sport.pl/inne/1,64998,17960893,Baku_2015__Rezimowe_Igrzyska_Europejskie.html">Czytaj więcej o reżimowych Igrzyskach Europejskich w Baku