Trójbój siłowy. Jarosław Olech mistrzem świata. Już po raz trzynasty!

Podczas odbywających się w Aurorze otwartych mistrzostw świata w trójboju siłowym, reprezentant Polski Jarosław Olech po raz trzynasty z rzędu sięgnął po tytuł mistrza świata w kategorii do 74 kg.
Na trójbój siłowy składają się trzy konkurencje: przysiad ze sztangą, wyciskanie sztangi leżąc oraz tzw. martwy ciąg - podnoszenie sztangi z ziemi do pozycji wyprostowanej.

40-letni Olech zdeklasował rywali, osiągając łączny wynik 882,5 kg (360 kg w przysiadzie, 212,5 kg w wyciskaniu i 310 kg w martwym ciągu). Zawodnik klubu Wiking Starachowice pobił jednocześnie dwa rekordy świata w kategorii Masters 1 (zawodników powyżej 40. roku życia), w przysiadzie i w martwym ciągu.

Olech ma na koncie już 13 tytułów mistrza świata, 14 mistrzostw Europy, dwa zwycięstwa w zawodach World Games (Igrzyska Sportów Nieolimpijskich) oraz niezliczone rekordy Polski, Europy i świata we wszystkich trójbojowych konkurencjach.

Dzięki kontraktowi z marką PEREKO, Olech zamierza startować co najmniej do roku 2017, kiedy zawody World Games rozgrywane będą we Wrocławiu.

Najważniejsze polskie walki bokserskie [TOP 11]