Milion złotych za miliony kilometrów

Milion złotych na rehabilitację i zakup protez dla dzieci otrzymała fundacja TVN Nie Jesteś Sam od wszystkich, którzy uczestniczyli w akcji T-Mobile ?Pomoc mierzona kilometrami?
W niedzielę w stolicy, przy okazji Maratonu Warszawskiego, odbył się finał akcji. Przez cztery miesiące wszyscy pomagaliśmy samym sobie, biegając, chodząc, jeżdżąc na rowerze i rolkach, a włączając w swoich telefonach aplikację Endomondo pomagaliśmy również niepełnosprawnym dzieciom. Na ich rehabilitację fundacja TVN Nie Jesteś Sam otrzymała milion złotych, bo wspólnie pokonaliśmy 80 mln kilometrów.

W niedzielę na Stadionie Narodowym, korzystając ze stacjonarnych rowerów i bieżni, ostatnie kilometry brakujące do granicy 80 milionów zbierały i gwiazdy akcji, i wszyscy, którzy chcieli albo się do niej przyłączyć, albo efektownie zwieńczyć swój udział.

Idea "Pomocy" jest prosta - po pobraniu na telefon aplikacji Endomondo wystarczy włączać ją nawet podczas sprzątania domu albo robienia zakupów w supermarkecie, by liczyła kilometry, jakie w trakcie tych czynności pokonujemy. Każde tysiąc metrów przelicza się na pieniądze. W ósmym, ostatnim etapie do zdobycia dla dzieci było 230 tysięcy złotych. 770 tysięcy na rehabilitację i protezy dla nich od czerwca zebrać pomogli m.in. Anna Lewandowska, Maja Włoszczowska, Robert Korzeniowski, Mateusz Kusznierewicz i Agnieszka Maciąg. Siłą akcji poza dającymi przykład gwiazdami jest jej powszechność.

Pomagają abonenci wszystkich sieci telefonii komórkowej w kraju, kilometry zbierają też osoby jeżdżące na wózkach inwalidzkich. Wśród ambasadorów ich przedstawicielem jest Rafał Wilk - były żużlowiec, a obecnie podwójny mistrz paraolimpijski w kolarstwie (tzw. hanbike) z Londynu, z 2012 roku. - Lubimy się chwalić swoimi aktywnościami na portalach społecznościowych, a tu chwalić się warto, bo robimy coś dobrego i dla siebie, i dla dzieci - podsumowuje Włoszczowska.