MŚ w kajakarstwie. Dwa medale dla Polski

Edyta Dzieniszewska zdobyła brązowy medal w nieolimpijskiej konkurencji K1 1000 m podczas mistrzostw świata w kajakarstwie rozgrywanych w Duisburgu. Wkrótce potem brąz wywalczyły także Karolina Naja i Beata Mikołajczyk w K2 na 500 m.

Na 1000 metrów zwyciężyła Węgierka Erika Medveczky, druga była Niemka Verena Hantl. Trzecia była Dzieniszewska, która ma też na koncie brąz mistrzostw Europy z 2011 roku z Belgradu wywalczony na tym samym dystansie. Na igrzyskach w Pekinie była członkinią osady 4x500 m, która zajęła czwarte miejsce.

To nie koniec szans medalowych

Drugi medal dla Polski zdobyły Naja i Mikołajczyk. W finale na 500 m zwyciężyły Niemki przed Węgierkami.

Wcześniej w przedpołudniowej sesji awans do finału wywalczyły cztery polskie osady. Piotr Siemionowski wygrał wyścig półfinałowy w K1 na 200 m. W półfinale nieolimpijskiej konkurencji K2 na 200 m najszybsze były Naja i Mikołajczyk.

O medale rywalizować będzie także Marta Walczykiewicz w swojej koronnej konkurencji K1 na 200 m (w półfinale była druga) oraz Denis Ambroziak i Dawid Putto w K2 na 200 m - w półfinale zajęli trzecią lokatę.

Kanadyjkarze Michał Kudła i Michał Łubniewski w półfinale w C2 na 200 m zajęli dopiero piąte miejsce i rywalizować będą w finale B. Łubniewski startował także w jedynce na 200 m i był szósty, co oznacza, że wystąpi w finale C.

W sobotę po południu rozegranych zostanie 10 wyścigów finałowych z udziałem ośmiu polskich osad.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone