MLB. Polski baseballista podpisał kontrakt z New York Yankees

Miotacz KS Silesia Rybnik Artur Strzałka podpisał siedmioletni kontrakt z organizacją New York Yankees - najbogatszym klubem sportowym w USA - poinformował portal baseball.pl. Przed polskim zawodnikiem jeszcze długa droga, by wystąpić w meczu MLB, to jednak historyczne wydarzenia dla polskiego baseballa.
Nowa edycja Wygraj Ligę już jest! Załóż swoją ligę i zaproś znajomych do gry ?

Strzałka to pierwszy Polak, którego klub z najlepszej baseballowej ligi świata wypatrzył na naszym podwórku. Najbardziej znanym Polakiem występującym w MLB był urodzony w USA Stan Musial (jego ojciec był polskim imigrantem), który za oceanem został wybrany na sportowca roku 1957 i najlepszego baseballistę dekady 1946-1956.

Miotacz z Rybnika już rok temu został zaproszony na testy prowadzone przez trenerów Major League Baseball. Strzałka wziął udział w obozie we włoskiej Tirrenii, gdzie przyjechało 50 najzdolniejszych zawodników z całej Europy w wieku 16-20 lat. Rok później okazało się, że trafia do organizacji New York Yankees - najsłynniejszego baseballowego klubu świata.

Oczywiście nie oznacza to, że Strzałka już niebawem zadebiutuje w lidze MLB. Przed 18-letnim zawodnikiem jeszcze długa droga - już za tydzień weźmie udział w dwutygodniowym obozie z Regensburgu, który dla młodych zawodników organizuje amerykańska liga. We wrześniu ma polecieć na Dominikanę, gdzie pierwszy raz przywdzieje koszulkę Yankees. Następnie wróci do kraju, skończy szkołę i napisze maturę - dopiero wtedy przeniesie się do Stanów Zjednoczonych. Wtedy też rozpocznie treningi w jednej z filii New York Yankees w niższych ligach. To naturalny proces w USA - ale nawet w tych rozgrywkach może spotkać największe gwiazdy MLB, które np. wracają w nich do formy po kontuzjach.

Zanim Strzałka rozpocznie przygodę z MLB, już za kilka dni wyjedzie z reprezentacją Polski do Zurychu, by walczyć o awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy w Czechach. Ich przeciwnikami będą Bułgaria, Wielka Brytania, Słowenia, Szwajcaria i Ukraina.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS, na Androida i Windows Phone