Apka Sport.pl LIVE ma już blisko 200 tys. instalacji! Teraz także na Windows Phone

Aplikacja Sport.pl LIVE jest najpopularniejsza w kategorii Sport w marketach Google Play (android) oraz App Store (iOS) i zbliża się do 200 tys. instalacji na smartfonach i tabletach. Od poniedziałku dostępna jest także w wersji na Windows Phone.
Apkę Sport.pl LIVE na Windows Phone można już pobrać z Windows Marketplace ?.

W ostatnich miesiącach Sport.pl LIVE stał się najpopularniejszą apką sportową w Polsce w sklepach z aplikacjami na Androida ? i iPhone'a ?. W sumie około 6 miesięcy po starcie pierwszej wersji (Android) Sport.pl LIVE ma już około 200 tys. instalacji. W każdym tygodniu aplikacja jest uruchamiana przez kilkadziesiąt tysięcy użytkowników.

- Jeszcze bardziej od liczby instalacji cieszy nas liczba użytkowników, którzy regularnie korzystają z naszej apki - mówi Marcin Gadziński, dyrektor strategii i rozwoju w grupie Sport.pl. - Wiele aplikacji na smartfony ma setki tysięcy pobrań, ale lądują w koszu lub są zapominane przez użytkownika wkrótce po zainstalowaniu. Sport.pl LIVE ma bardzo wysoki wskaźnik użytkowników powracających (ok. 50 procent). Bije też rekordy zaangażowania - w weekend użytkownik otwiera ją średnio 9-12 razy! Czyli ludzie nie tylko ją ściągają, ale potem także - co jest przecież najważniejsze - chętnie z niej korzystają. Liczba kibiców, którzy odkrywają, że smartfon jest najwygodniejszym narzędziem do śledzenia wydarzeń sportowych, rośnie niemal z tygodnia na tydzień.

Sport.pl LIVE oferuje dostęp do kilkudziesięciu relacji na żywo z wydarzeń sportowych w każdym tygodniu. Relacje podane są w innowacyjny sposób - w jednej chwili, na jednym ekranie smartfona można śledzić nawet kilkanaście wydarzeń naraz. Apka umożliwia także ustawienie przypomnień o rozpoczęciu relacji z wybranych przez użytkownika meczów.

Aplikacja Sport.pl działa we wszystkich telefonach z systemami Windows Phone 7.5/8, które pojawiły się na rynku w ciągu ostatniego półtora roku.

Sport.pl LIVE w wersji na Windows Phone został przygotowany we współpracy z firmą Nokia.