Snooker. Ronnie O'Sullivan zagra w mistrzostwach świata

Podczas specjalnej konferencji prasowej czterokrotny mistrz świata Ronnie O'Sullivan ogłosił powrót do snookera.
Jesienią O'Sullivan bezterminowo zawiesił swoją karierę. Jeden z najlepszych snookerzystów w historii tego sportu zaręczył się z aktorką Laily Rouass i postanowił, że zacznie wieść spokojniejsze życie. Przeniósł się na jedną z wsi w hrabstwie Essex, gdzie zajął się... farmą. - Nie chciałem przeżywać stresu, który dopadał mnie przy snookerowym stole. Idę do pracy na ósmą rano, a tam owce, świnie, krowy, gęsi, kury, konie i ja w zielonych kaloszach. To zupełne przeciwieństwo tego, co do tej pory przeżywałem i naprawdę bardzo mi się podoba - mówił w styczniu O'Sullivan.

Teraz postanowił wrócić do sportu. Anglik zdradził na specjalnej konferencji prasowej, że chce obronić tytuł mistrza świata. Zawody w Sheffield odbędą się jak co roku w kwietniu. Zapisy do tej imprezy potrwają jeszcze dwa dni. Na razie na oficjalnej liście startowej brakuje O'Sullivana.

37-letni Anglik zdobywał tytuł najlepszego snookerzysty globu w latach: 2001, 2004, 2008 i 2012. Bardziej utytułowani są tylko Stephen Hendry (siedem triumfów) oraz Steve Davis i Ray Reardon (sześć wygranych). O'Sullivan jest także zwycięzcą 24 turniejów rankingowych i autorem 682 breaków stupunktowych.