Poznaj magazyn "Sport.pl Ekstra"

Co poniedziałek Magazyn ?Sport.pl Ekstra", a w nim relacje z imprez, reportaże, felietony, recenzje książek i filmów o tematyce sportowej, stałe rubryki pokazujące sport od nieoczywistej strony.
- Sport.pl Ekstra - nowe poniedziałkowe strony "Gazety Wyborczej" - to element bogatej oferty Agory pod marką Sport.pl. Chcemy w nim opowiadać o sporcie szerzej, ponieważ kontaktując się z kibicami czy prowadząc akcje - Polska Biega, Polska na Narty widzimy, że sport staje się ważną częścią stylu życia setek tysięcy Polaków - mówi Wojciech Fusek, wydawca Sport.pl.

"Sport.pl Ekstra" ukazuje się w grzbiecie głównym "Gazety Wyborczej" i prezentuje artykuły, felietony oraz obszerne relacje z wydarzeń sportowych. W nowym magazynie czytelnicy znajdą stałe kolumny np. "To się czyta", "To się ogląda" - to recenzje książek i filmów o tematyce sportowej, "Polacy za granicą", czyli komentarz występu piłkarzy w innych ligach czy "Najgorsze w moim sporcie" - krótkie opowieści o tym, co jest najmniej przyjemne w danej dyscyplinie.

- Autorzy magazynu Sport.pl Ekstra będą rozmawiać o sporcie nie tylko ze sportowcami. Będą pisać o nauce w sporcie, o jego miejscu w gospodarce, kulturze, o sportowych hitach wydawniczych, filmowych i telewizyjnych. Gorące wydarzenia będziemy relacjonowali najczęściej z boiska, trasy - opowiada Radosław Leniarski, kierownik działu sportowego w "Gazecie Wyborczej", odpowiedzialny w Sport.pl za magazyn "Sport.pl Ekstra".

Pierwsze wydanie ukazało się 7 stycznia 2013

Częstotliwość: tygodnik, wydanie co poniedziałek, ukazuje się łącznie z "Gazetą Wyborczą"

Redaktor naczelny magazynu Sport.pl Ekstra:

Radosław Leniarski, dziennikarz Sport.pl i Gazety Wyborczej, znawca boksu, kajakarstwa, wioślarstwa, lekkiej atletyki, autor wielu reportaży sportowych i podróżniczych.

Stałe rubryki magazynu:

"Ośla Ławka" - felieton Aleksandry Sobczak, redaktor Gazety Wyborczej i magazynu Wysokie Obcasy.

"Kiedrosport - czyli w co grają inni" - autor: Michał Kiedrowski (redaktor www.sport.pl, historyk sportu, encyklopedia przepisów i zasad niemal wszystkich dyscyplin oraz wszelkich sportów popularnych na kontynencie amerykańskim.

"A jednak się kręci" - autor: Rafał Stec, dziennikarz Sport.pl i Gazety Wyborczej, autor książek o siatkówce i piłce nożnej i jednego z najpopularniejszych blogów sportowych w polskim internecie

"Nauka w służbie sportu" - rubrykę prowadzą dziennikarze naukowi Gazety Wyborczej - Margitt Kossobudzka, Piotr Cieśliński, Wojciech Moskal

"Zamach Rakietowy" - autor: Jakub Ciastoń, dziennikarz Sport.pl i Gazety Wyborczej, specjalista tenisa i narciarstwa alpejskiego

"Sport i inne rewiry" - autor: Jan Cywiński, redaktor i autor Magazynu Świątecznego Gazety Wyborczej.

"Polacy za granicą" - występy naszych piłkarzy w innych ligach. Autorska rubryka Michała Szadkowskiego, redaktora magazynu, specjalisty od piłki angielskiej.

"Najgorsze w moim sporcie" - krótka opowieść o tym co jest najmniej przyjemne, najmniej atrakcyjne w danej dyscyplinie

"To się czyta" lub zamiennie "To się ogląda" - recenzje książek i filmów sportowych

Lista felietonów i rubryk będzie się zmieniała zależnie od sezonu, opinii czytelników.

Do tego w Sport.pl Extra reportaże, wywiady, pogłębione relacje, infografiki i zdjęcia.

Wszystko skoordynowane z portalem Sport.pl, stronami sportowymi gazety Metro oraz magazynem radiowym TOK FM "Przy niedzieli o sporcie"

Treści magazynu przygotowywane są przez zespół Sport.pl oraz autorów zewnętrznych pod kierownictwem Radosława Leniarskiego.

Prócz wyżej wymienionych autorów rubryk w skład zespołu redaktorskiego i dziennikarskiego wchodzą:

Mariusz Burchart - redaktor magazynu Duży Format,

Łukasz Cegliński - kierownik portalu warszawa.sport.pl, komentator koszykówki,

Przemysław Iwańczyk, redaktor, prowadzący audycję sportową w TOK FM "Przy niedzieli o sporcie", autor magazynów wideo o extraklasie i siatkówce, prowadzący programy sportowe w telewizji Polsat,

Michał Pol, dziennikarz prasowy i telewizyjny,

Robert Błoński - dziennikarz Sport.pl i Gazety Wyborczej, specjalista od futbolu i narciarstwa klasycznego,

Olgierd Kwiatkowski - dziennikarz warszawa.sport.pl, specjalista kolarstwa

Dziennikarze sportowi lokalnych wydań Gazety Wyborczej i lokalnych serwisów Sport.pl

Projekt makiety przygotował zespół grafików pod przewodnictwem dyrektora artystycznego Macieja Kałkusa.