Gwiazdy Golden Foot w ESPN Classic

Ryan Giggs jako siedmiolatek przeprowadził się z rodzinnej Walii do Anglii, gdzie został przyjęty do młodzieżowego piłkarskiego klubu - Dean Youth FC. Mimo, iż chłopiec dopiero uczył się jak grać w piłkę, jego ówczesny trener dostrzegł w nim olbrzymi talent i polecił szkoleniowcom Manchesteru City, którzy przyjęli go pod swoje skrzydła. Jak się później okazało, był to olbrzymi krok do wielkiej kariery.
W wieku 16 lat Rayan Giggs podpisał amatorski kontrakt z drużyną Manchester United, natomiast rok później - profesjonalny. Swój pierwszy mecz w barwach Czerwonych Diabłów rozegrał w sezonie 1990/91. Był to ligowy pojedynek przeciwko Everton. Niedoświadczony wówczas piłkarz wszedł na boisko zmieniając Denisa Irwina. Debiutanckie spotkanie Ryan'a zakończyło się bez bramek. Udało mu się to dopiero dwa miesiące później. Zdobył wówczas dla Manchesteru jedynego podczas meczu gola.

W sezonie 1991/92 Giggs znalazł się w pierwszym składzie klubu. Zastępował kontuzjowanego Lee Sharpe'a, grając na lewej stronie boiska. To między innymi dzięki niemu Czerwone Diabły zdobyły Puchar Ligi Angielskiej, a on sam został okrzyknięty Zawodnikiem Roku, co w kolejnym sezonie udało się powtórzyć. Ryan grał równocześnie w młodzieżowym klubie United, z którym wywalczył Młodzieżowy Puchar Anglii.

W 1991r trafił do reprezentacji Walii. Miał wówczas tylko 17 lat, jednak wystarczająco dużo talentu, aby po latach zostać jej kapitanem. W 1999r przyczynił się do zdobycia potrójnej korony wraz z Manchesterem United. Był prawdziwą maszynką do strzelania bramek, walczył do ostatniej kropli potu. W 2008r został piłkarzem najdłużej grającym na Old Trafford, będąc jednocześnie rekordzistą pod względem ilości zdobytych trofeów.

Chociaż strzały Giggs'a zazwyczaj nie należały do widowiskowych, były bardzo skuteczne. Jednak w pamięci kibiców już na długo zostanie legendarna bramka, która padła podczas spotkania z Arsenalem w półfinałach Pucharu Anglii w 1999r. Ryan brawurowo wprowadził piłkę do siatki, a jego gol został okrzyknięty jednym z najpiękniejszych w historii całego futbolu.

W 2009r Ryan Giggs został wyróżniony nagrodą dla Najlepszego Piłkarza Roku, natomiast w 2011r przyznano mu statuetkę Golden Foot. W sierpniu na ESPN Classic przypomnimy widzom najpiękniejsze mecze z jego udziałem, dzięki którym został wyróżniony tym najbardziej prestiżowym trofeum.

W każdą niedzielę sierpnia na antenie ESPN Classic, o godz. 21.00 retransmisje najpiękniejszych meczów zdobywców nagrody "Golden Foot"

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia - to musi być ESPN Classic! ?