Rozkład jazdy kibica. Sobota w Sport.pl i TV

1 : 0
Informacje
Bundesliga 2011/12 - 21 kolejka
Sobota 11.02.2012 godzina 15:30
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Borussia Dortmund
1
0
1
Bayer Leverkusen
0
0
0
Składy i szczegóły
Borussia Dortmund
Bramki:Kagawa (45.)
Skład:Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender, Kehl - Błaszczykowski (87. Perisić), Kagawa (89. Leitner), Grosskreutz - Lewandowski (77. Barrios)
Bayer Leverkusen
Skład:Leno - Corluka (75. Bellarabi), Schwaab, Friedrich, Oczipka - Reinarzt - Schuerrle, Bender, Rolfes (61. Augusto), Castro - Kiessling
W sobotę żaden kibic nudzić się nie będzie. Coś dla siebie znajdą miłośnicy piłki nożnej (Borussia, Barcelona, Manchester...), ręcznej, tenisa oraz fani Kowalczyk i Stocha. Początek emocji o 12:30, koniec około 22. Oto, czym emocjonować się mogą internauci i telewidzowie. Zaprasza Sport.pl, Eurosport, TVP...
Wychodzisz z domu? Nie będzie miał dostępu do komputera? Wciąż możesz śledzić przebieg wydarzeń sportowych na swoim telefonie - wystarczy, że wejdziesz na m.sport.pl.

12:30 - Bjoergen pokonała Kowalczyk - transmisja w TVP 2

Marit Bjoergen okazała się najlepsza w biegu na 15 km stylem klasycznym w czeskim Novym Meście. Druga była Justyna Kowalczyk. Norweżka objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej i ma nad Polką 12 punktów przewagi.

13:45 - Klasyk w Anglii - transmisja w Canal + Sport

Pojedynki Manchesteru United i Liverpoolu zawsze dostarczają ogromnych emocji. Nie inaczej powinno być w sobotę, bo obie drużyny mają o co walczyć. Manchester United straci dwa punkty do lidera Premier League Manchesteru City i nie może pozwolić sobie na wpadkę. Siódmy w tabeli Liverpool wciąż bije się o czwartą pozycję, która daje prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzów.

15:30 - Trójka z Borussii kontra Bayer - transmisja w Eurosporcie 2

Prowadząca w tabeli ligi niemieckiej Borussia Dortmund zmierzy się z szóstym Bayerem Leverkusen. W składzie mistrzów Niemiec może zagrać trzech Polaków - Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek i Kuba Błaszczykowski.

15:30 - Borussia patrzy uważnie

Tylko dwa punkty mniej od Borussii ma Bayern Monachium, który w ligowym meczu zmierzy się z Kaiserslautern. W drużynie przyjezdnych występuje dwóch Polaków - Ariel Borysiuk i Jakub Świerczok. Ten pierwszy nie zagra na pewno, bo pauzuje za kartki, ale młody napastnik, który najpewniej zacznie mecz na ławce rezerwowych, być może pojawi się na boisku.

16:00 - Stoch pociągnie drużynę? - transmisje w Eurosporcie i TVP 1

W sobotę w Willingen na skoczni K-130 rozegrany zostanie konkurs drużynowy, zaliczany do mini cyklu FIS Team Tour. W nim prowadzona jest klasyfikacja zespołowa. Do punktów z konkursów drużynowych dodawane są punkty zdobyte przez dwóch najlepszych zawodników z każdego kraju w zawodach indywidualnych. W Willingen Polskę poza Stochem będą reprezentować Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus i Tomasz Byrt.

16:00 - Szczęsny w bramce

Arsenal Londyn, szósta drużyna Premier League, zmierzy się na wyjeździe z Sunderlandem i nie może pozwolić sobie na stratę punktów. Pomóc w wykonaniu tego zadania ma reprezentant Polski Wojciech Szczęsny, który po raz kolejny stanie między słupkami bramki drużyny ze stolicy Anglii.

16:15 - Vive wciąż walczy - transmisja w Polsacie Sport

Nie lada wyzwanie przed Vive Targi Kielce. W pierwszym meczu w tym roku w Lidze Mistrzów wicemistrz Polski zagra na wyjeździe z wiceliderem grupy B - MKB Veszprem. By na dobre włączyć się do walki o upragniony awans do najlepszej szesnastki, kielczanie powinni z Veszprem wrócić z punktami. W razie porażki znów byłoby dużo trudniej - Vive nie mogłoby sobie pozwolić już na żadne straty w dwóch ostatnich spotkaniach.

18:00 - Na szczycie w Serie A - transmisja w Canal + Sport

Druga (Milan) i trzecia (Udinese) drużyna Serie A zmierzą się w meczu o sześć punktów. Udinese gra u siebie i jeśli wygra, zrówna się punktami z Milanem i wciąż będzie liczyło się w walce o mistrzostwo. Najbardziej na ten mecz cieszy się Juventus, dla którego idealnym wynikiem byłby remis. Wtedy lider ligi włoskiej, który w niedzielę zmierzy się z przeciętną Bologną, mógłby jeszcze powiększyć przewagę nad grupą pościgową.

20:00 - O trzecie miejsce w Afryce - transmisja w Eurosporcie

W półfinale Pucharu Narodów Afryki doszło do sensacji - Ghana przegrała 0:1 z Zambią i w meczu o trzecie miejsce zmierzy się z pokonanym przez Wybrzeże Kości Słoniowej Mali. Zdecydowanym faworytem walki o brąz będzie ćwierćfinalista mundialu.

20:00 - Barcelona goni Real - transmisja w Canal + Sport

Po 21 kolejkach ligi hiszpańskiej obrońca tytułu Barcelona jest w trudnej sytuacji - traci do rozpędzonego Realu Madryt już siedem punktów. Drużyna Guardioli ostatnio gra w lidze przeciętnie, gubi punkty ze średniakami, z czego skrzętnie korzystają Mourinho i spółka. W sobotnim meczu z Osasuną Barcelona musi zdobyć komplet, w przeciwnym razie Real, który zmierzy się w niedzielę z Levante, może odskoczyć nawet na 10 punktów, a takiej straty nawet Katalończycy raczej nie dadzą rady odrobić.