Luty w ESPN Classic - Ligi Europy i filmy dokumentalne

Luty to miesiąc sportów zimowych w Europie, ale ESPN Classic nie ma zamiaru się ograniczać i będzie pokazywać najlepsze materiały sportowe nie zależnie od pogody i panującej pory roku. W tym miesiącu stawiamy na wyścigi, piłkę nożną, MotoGP i serię dokumentów filmowych. Mimo, iż na zewnątrz jest zimno to program w ESPN Classic będzie wprost rozgrzany do czerwoności.
FA Premier League / Serie A

Luty to miesiąc, w którym w większości piłkarskich lig europejskich odbywa się przerwa zimowa. To jednak nie dotyczy dwóch ulubionych , a mianowicie Premier League oraz Serie A. Mimo, że ligi są od siebie tak różne w obu grają wielkie drużyny, piłkarskie supergwiazdy a mecze pełne są wspaniałych goli. Wszystko to do zobaczenia już w tym miesiącu na antenie ESPN Classic. Liverpool v Newcastle z 1996 roku to mecz, w którym na przeciwko siebie stanęli Stan Collymore i Robbie Fowler z Faustyno Asprillą i Davidem Ginolą. Co z tego wyszło? Siedmio bramkowy, spektakularny mecz, prawdziwa gratka dla widzów zgromadzonych na stadionie i przed telewizorami.

Podobnie jak Premier League Serie A ma możliwości by dostarczać fanom prawdziwych piłkarskich fiest jak ta, kiedy Juventus spotkał się z Romą w 2001 roku a na boisko wyszły takie gwiazdy jak Aleksandro Del Piero czy Zinedine Zidane. To dopiero początek tego, co czeka na Was w lutym na antenie ESPN Classic

Godziny emisji: poniedziałek - piątek o godzinie 18:00, 18:30 i 19:00 (od 6 lutego)

30 na 30: Filmowe premiery

W ciągu ostatnich paru lat seria dokumentalna ESPN "30 na 30" wygrała całą masę międzynarodowych nagród podnosząc w ten sposób poprzeczkę dla reszty świata w kręceniu tego typu materiałów. Nasza stacja postanowiła jeszcze udoskonalić tą serię programów i nakręcić kolejne 3 filmy, których premierę będzie można podziwiać na antenie ESPN Classic już w tym miesiącu.

"Ten jeden podpis" to film z Morganem Spurlockiem znanym między innymi z niezapomnianego "Super Size Me". Po rekonwalescencji związanej z jego burgerową dietą Spurlock stara się wcielić w rolę agenta sportowego. Okazuje się, że jest to dość szemrane środowisko. Ponadto w serii: Renée niezwykła opowieść o pierwszym, zawodowym, transgernderalnym tenisiście oraz Charyzmatyczny, czyli opowieść o ulubionym przez Amerykanów koniu wyścigowym.

Godziny emisji:

Charyzmatyczny: premiera 6 lutego (poniedziałek) o godzinie 23:00

Ten jeden podpis: premiera 13 lutego (poniedziałek) o godzinie 22:00

Renée: premiera 20 lutego (poniedziałek) o godzinie 22:00

MotoGP 2007

W 2007 roku motocykle MotoGP zostały zamienione z "pięćsetek" na "osiemsetki". Rezultat? Sezon pełen dramatycznych, pełnych emocji wydarzeń. Włoska fabryka Ducati, czyli odpowiednik samochodów wyścigowych Ferrari szybko stała się liderem. Australijczyk Casey Stoner okazał się niezwyciężony dosiadając tych czerwonych bestii. Ale to Włoch - nikt inny jak nie Valentino Rossi i jego Yamaha spowodował, że był to prawdziwie klasyczny sezon.

Inni kierowcy jak Chris Vermeulen, Dani Pedrosa czy Loris Capirossi również odegrali w tym wszystkim niemałą rolę. Każdy z wyścigów z tego roku jest godny obejrzenia, więc warto włączyć ESPN Classic, aby przypomnieć sobie te niesamowite, pełne niebezpiecznych manewrów pojedynki.

Godziny emisji: poniedziałek - piątek o godzinie 00:00 (od 9 lutego)

Wyzwania Le Mans

Trasa 14 razy dłuższa od trasy wyścigu Grand Prix Formuły 1. 1 samochód, 3 kierowców, 24 godziny oto wyścig Le Mans, czyli jeden z najtrudniejszych wyścigów w historii motoryzacji. Okrążenia pokonywane z prędkością 300 km/h, niesamowity sprawdzian ludzkiej wytrzymałości i odwagi.

W tym miesiącu pokażemy dokument, w którym przybliżymy drużynę Peugeota z 2009 roku. Był to skład pełen gwiazd, byłych kierowców Formuły 1 takich jak: Australijczyk David Brabham, Hiszpan Marc Gene i Austriak Alexander Wurz. Oto francuska drużyna w najbardziej francuskim wyścigu będąca pod niebywałą presją w walce o zwycięstwo.

Godziny emisji: Premiera 6 lutego (poniedziałek) o godzinie 22:00

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia - to musi być ESPN Classic ?