Sport.pl

Man O'War Stakes dla Gio Ponti

Po raz drugi w karierze, pięcioletni Gio Ponti pod Ramonem Dominguezem wygrał Man O'War Stakes (G1) na torze Belmont Park.

Gio Ponti był faworytem (2/5), ale wyścig nie ułożył się dla niego najlepiej. Po starcie poprowadził Mission Approved wolnym tempem, przed Strike A Deal. Gio galopował na końcu stawki. Pierwsze 400 metrów konie pokonały w 26,13 s., czas po mili to 1'42.30 s.
W dystansie niewiele się zmieniało, dopiero na zakręcie konie się zgrupowały, wciąż prowadził Mission Approved, który próbował uciekać. Gio Ponti pokonał zakręt czwartym kołem, na prostej ruszył za finiszującym Expansion i gdy złapał właściwy rytm błyskawicznie przyspieszył, minął Expansion i zbliżał się do Mission Approved dosiadanego przez Jose Espinozę, którego na celowniku pokonał o szyję.
Trzeci ukończył Expansion pod Javierem Castellano.
Czas gonitwy 2'16,20 s jest dośc słaby. W ubiegłym sezonie Gio Ponti wygrał tą gonitwę  w czasie 2'12.56 s.

Piecioletni Gio Ponti, będący własnością Castelton Lyons Farm jest trenowany przez Christopha Clementa. Jest synem ogiera Tale of The Cat (po Storm cat) i klaczy Chipeta Springs po Alydar.
W swojej karierze wygrał 10 wyścigów, w tym pięć G1, m.in. w ubiegłym sezonie Man O' War stakes i Arlington Million, był również drugi w Breeders' Cup Classic za Zenyattą . W tym sezonie jest to jego pierwsza wygrana. W karierze zarobił już ponad 4 mln $.  

Kolejnym startem Gio Ponti będzie Arlington Million, bądź Pacific Classic.

Więcej o: