Sport.pl

Przyszłoroczne nadzieje Godolphin

Dla stajni Godolphin tegoroczny sezon nie jest zbyt udany. Aż do września szejkowie nie mieli na koncie ani jednego zwycięstwa w wyścigu G1. Honor uratowały Mastery, Shiaparelli i Gladiatorus oraz dwa obiecujące dwulatki, nadzieje na Derby 2010.

Po sukcesie dwuletniego Vale Of York na mitingu Breeders' Cup , gdzie syn Invincible Spririt wygrał o łeb Juvenile, 14 listopada Passion For Gold zwyciężył w Criterium de Saint-Claud.
Wyścig na 2000 m dla koni dwuletnich poprowadził Don Carlos przed Gardening Leave. Passion For Gold galopował w środku stawki po zewnętrznej. Na zakręcie dosiadający go Frankie Dettori zaczął powoli przesuwać się do przodu i na prostą finiszową wyszedł największym kołem będąc już na prowadzeniu. Z każdym metrem koń powiększał przewagę zostawiając rywali z tyłu.
Wygrał w pięknym stylu, o 6 długości przed Mikhail Glinka ze stajni Aidana O'Briena, w czasie 2'19.10 s.  

 

 

Podobnie jak Godolphin, również Frankie Dettori nie zaliczy kończącego się sezonu do udanych. Wygrana na Passion For Gold była dopiero drugą gonitwą G1 wygraną przez Włocha. Po biegu bardzo pozytywnie wypowiadał się na temat konia - "Jest jednym z najlepszych dwulatków na jakich siedziałem w tym roku. Ma bardzo duże możliwości".

Był to trzeci start w karierze Passion For Gold. Swój debiut wygrał o pięć długości, a potem zajął trzecie miejsce w wyścigu G2 Juddmonte Beresford Stakes.
Ogier jest synem reproduktora Medaglia D'Oro i klaczy C´Est L´Amour po czterokrotnym zwycięzcy G1 w USA Thunder Gulch. Passion jest trzecim potomkiem Medaglia D'Oro, który zwyciężył w gonitwie najwyższej rangi. W przyszłym roku ogier będzie krył w należącej do Darley Jonabell Farm w Kentucky za 100 000 $.

Więcej o: