Całe podium Michaela Stouta

Trzy pierwsze miejsca w tegorocznym wyścigu King George & Queen Elizabeth Stakes zajęły konie trenowane przez tego samego trenera, Sir Michaela Stouta. Wygrał Conduit dosiadany przez Ryana Moora, przed Tartan Bearer pod Michaelem Kinanem, a trzeci był Ask, którego dosiadał Olivier Peslier.

Na starcie tego porównawczego wyscigu G1 na dystansie 2400 m, z sumą 1 000 000 funtów stanęło dziewięć koni. Trzy konie wystawił Michael Stout, również trzy Aidan O'Brien.
W wyścigu konie galopowały "stajniami", poprowadził Rockhampton, dalej pozostałe dwa konie O'Briena - Frozen Fire i Golden Sword, za nimi, blisko siebie trzy konie Stouta. Z czasem Rockhampton podkręcił tempo i prowadził z przewagą kilku długości nad resztą stawki. Na zakręcie lider osłabł i zmienił go Golden Sword, ale nie długo utrzymał prowadzenie, gdyż do walki ruszyły konie Stouta. Między tą trójką toczyła się emocjonująca walka o zwycięstwo. Na około 100 m przed celownikiem na czoło wysunął się Conduit i zwyciężył z przewagą 1,75 długości na Tartan Bearer, który wywalczył o łeb swoją drugą pozycję. Trzeci był Ask, czwarty Alwary (R. Hills) i piąty Golden Sword (J.Murtagh).
Na ostatnich metrach wyścigu, po wysunięciu się na pierwsze miejsce Conduit, finiszujący z pola, zszedł do kanatu, czym przeszkodził nieco walczącym o drugą pozycje koniom. Sędziowie po naradzie zdecydowali uznać wynik gonitwy, ale Ryan Moor został ukarany trzydniowym spieszeniem.
Wyhodowany w Irlandii, w Ballymacoll Stud Conduit jest synem ogiera Dalakhani. Jest to jego trzecia wygrana w wyścigu najwyższej klasy, w ubiegłym roku triumfował w Ladbrokes St.Leger w Doncaster i Breeders' Cup Turf na torze Santa Anita. W swojej karierze ma na koncie jeszcze dwa drugie miejsca wyścigach G2 i G1, a także trzecie miejsce w G1 Coral-Eclipse za Sea The Stars i Rip Van Winkle.
Stadnina Ballymacoll mogła cieszyć się podwójnie, gdyż oprócz Conduita, jej wychowankiem jest również drugi na mecie Tartan Bearer.
Sir Michael Stout wygrał ten wyścig po raz czwarty, po sukcesach Shergara (1981), Opera House (1993) i Golana (2002). Nigdy w historii wyścigu King George & Queen Elizabeth Stakes nie zdarzyło się by pierwsze trzy konie były trenowane przez tego samego trenera.