Mistrzostwa Polski w WKKW. Wielkie odliczanie

Już w najbliższy weekend na terenie Hipodromu Sopot zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Seniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego 2015. Mistrzostwa odbędą się w ramach Zawodów Międzynarodowych, podczas których zobaczymy reprezentantów kilkunastu krajów z całego świata.


Jak zwykle na zawodach w Sopocie liczba zgłoszonych par jest imponująca. Przez cztery dni (6-9 sierpnia) przez nadmorski hipodrom przegalopuje blisko 200 koni. W samych "trzech gwiazdkach" (CIC3*) - najtrudniejszym i najbardziej wymagającym konkursie zawodów - wystartuje ponad 40 par. Ten konkurs wyłoni również mistrza Polski. O tytuł walczyć będzie 10 najlepszych polskich jeźdźców w tej konkurencji: Magdalena Majchrzak, Jacek Gałczyński, Jacek Jeruzal, Łukasz Kaźmierczak, Mariusz Kleniuk, Wiesław Nowak, Kamil Rajnert, Paweł Spisak, Artur Społowicz i Paweł Warszawski.

Pierwsze przejazdy konkursowe już w czwartek 6 sierpnia. Jako pierwsi na Hipodromie Sopot pojawią się zawodnicy startujący w ramach CNCL. Piątek to z kolei pierwsze próby terenowe. Tradycyjnie najbardziej widowiskowym dniem będzie sobota, kiedy na crossie pojawią się zawodnicy startujący w najwyższych konkursach. W niedzielę wielki finał i ostateczne rozdanie kart w ramach tegorocznych mistrzostw Polski.

Gorąco zachęcamy Państwa do spędzenia tego weekendu z nami.

Szczegóły na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: www.hipodrom.sopot.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/EventingSopot.