Sport.pl

Jeździectwo. Polska trzecia w rankingu Ligi Europy Centralnej

Andrzej Głoskowski awansował na 3. miejsce w rankingu LEC po udanym starcie w Budapeszcie. GP w Lesznie zdominowane przez panie. Maksymilian Wechta utrzymał pozycję lidera.
Dla polskich kibiców skoków przez przeszkody najważniejszym wydarzeniem andrzejkowego weekendu był start Andrzeja Głoskowskiego i Piotra Morsztyna w Budapeszcie, gdzie rozegrane zostały zawody kwalifikacyjne do Pucharu Świata. Po udanym starcie w sobotę obaj zawodnicy awansowali w rankingu Ligi Europy Centralnej, dzięki czemu na chwilę obecną aż trzech polskich zawodników znajduje się w pierwszej dziesiątce rankingu. Prowadzi Vladimir Beletskiy z Rosji i Ales Opatrny z Czech. Polska jest na 3. miejscu. Kolejna szansa na awans już za niecały tydzień w Poznaniu podczas Cavaliady.

Polaków nie zabrakło również w Austrii na Racino Autumn Tour 2013. Wystartowało tam dwóch naszych reprezentantów, niestety bez większych sukcesów. Julia Zawada startowała w Silver Tour oraz w rundzie młodych koni, a Grzegorz Faber w Srebrnej Rundzie.

W Polsce dopingowaliśmy zawodników startujących na międzynarodowych zawodach w Lesznie oraz na HZO-B Kaliszu. Ogólnopolskie zawody w Kaliszu należały do Maksymiliana Wechty, który na Amornieku wygrał Grand Prix, a na Quintusie finał Małej Rundy.

Z kolei Leszno zdominowały panie. Finał Gran Prix, zaliczany do Longines Ranking, zwyciężyła Natalia Simonia z Rosji, drugie miejsce zajęła Aleksandra Lusina, trzecie Paulina Paulinowska, czwarte Klara Kostrzewa, a piąte Linda Heed ze Szwecji.

W pozostałych konkursach finałowych wygrywali z kolei panowie. Finał Średniej Rundy wygrał Jarosław Skrzyczyński na Chica Boom, a w Małej Rundzie najlepszy był reprezentant Niemiec Andre Plath.

Więcej o: