Jeździectwo. Weekend polskich sukcesów

Zakończył się kolejny pełen sukcesów weekend. Na zagranicznych hipodromach kilkukrotnie zabrzmiał ?Mazurek Dąbrowskiego?. W kraju zawody wygrywali Jarosław Skrzyczyński i Gabriela Jaworska-Mazur.
Dobrą passę rozpoczął już w czwartek Jan Chrzanowski, który na Casstess HBS zajął drugie miejsce w konkursie dla koni 6-letnich, podczas zawodów rozgrywanych w Olivii (Hiszpania). Z kolei w finale 7-latków, na Little Love, zajął dziesiąte miejsce.

W sobotę najwięcej emocji dostarczył nam brawurowy przejazd pozostającego w wyśmienitej formie Maksymiliana Wechty. W konkursie Dużej Rundy (140 cm) podczas CSI* w Neumunster (Niemcy) na klaczy Boliwia pokonał parkur bezbłędnie i w najlepszym czasie, wyprzedzając drugiego w konkursie Jana Mevesa z Niemiec o prawie pięć sekund!

W niedzielnym finale Małej Rundy zwyciężył Łukasz Appel dosiadający Quite Donaldson. W tym samym konkursie Oskar Murawski uplasował się na trzeciej pozycji. Warto także wspomnieć, że poranny konkurs finałowy 125 cm także należał do Oskara Murawskiego, dosiadającego 9-letniego Peter Pan'a 155.

Bez sukcesów nie obyło się także w Austrii w Wr. Neustadt. Przypomnijmy, że do Austrii pojechało aż 13 naszych zawodników. Ekipa w składzie: Krzysztof Okła, Joanna Marciniak, Klara Kostrzewa i Monika Grundkowska zajęła drugie miejsce w Youth Nations Trophy. Ogromny sukces odniosła też aktualna mistrzyni Polski juniorów Maja Radomska na koniu Calimera 36, która w sobotę ukończyła konkurs 140 cm na trzecim miejscu, a w niedzielę poprawiła wynik zdobywając Grand Prix Juniorów!

Grand Prix należało także do Dahlii Lehman, która wystartowała na Little Man 7 w kategorii Dzieci. Bardzo dobrze jeździła także Nikola Makulik, wygrywając w niedzielnym konkursie 130 cm o wzrastającym stopniu trudności z jokerem. W Grand Prix CSIU25-A (145 cm) Klara Kostrzewa na Wiske 145 z zerowym wynikiem uplasowała się na czwartym miejscu.

W weekend rozegrane zostały także Halowe Zawody Ogólnopolskie w skokach przez przeszkody (Centrum Hippiki Jaszkowo) i ujeżdżeniu (KJ Aromer). W Jaszkowie zawodnicy rywalizowali o pulę nagród wynoszącą 36,000 zł. Można było podziwiać zmagania czołówki naszych skoczków, między innymi Krzysztofa Ludwiczaka, Mściwoja Kieconia, Radosława Zalewskiego i Jarosława Skrzyczyńskiego.

W niedzielnym konkursie Finałowym Grand Prix do rozgrywki zakwalifikowało się zaledwie czworo zawodników. Najszybszy okazał się lider ranking PZJ - Skrzyczyński, dosiadający znakomitego Balouzino. Pokonał Grzegorza Kubiaka i Denatora. Na 3. miejscu, z czterema punktami karnymi, uplasował się Łukasz Wasilewski na Arakornie. Miejscem czwartym cieszył się natomiast Radosław Zalewski startujący na klaczy Limbutina.

W Aromerze Dużą Rundę bezapelacyjnie wygrała Gabriela Jaworska-Mazur na Zimbie, przed Agatą Milnerowicz na Buńczuku i Teresą Tomaszewską na Czantorii. W Małej Rundzie zwyciężyła Teresa Tomaszewska dosiadająca Wonder World, natomiast w Rundzie Młodzieżowej - Wanda Adamowska i Promessa. W kucach najlepsza okazała się Anna Wojtkowska i Moreliom Americum Dingo.

Wszystko o koniach w Sport.pl