Sport.pl

Gdzie szukać sportowych rozczarowań w USA?

Jeśli jesteś kibicem sportu, trzymaj się daleko od Seattle, Atlanty i Phoenix. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że lokalne drużyny, którym kibicujesz, srogo cię zawiodą.
Magazyn "Forbes" stworzył listę 10 amerykańskich miast, których zawodowe kluby najbardziej rozczarowują swoich kibiców. Awansują do play-off, pną się do góry w walce o mistrzostwo, ale w najważniejszym momencie przegrywają.

Twórcy listy zaznaczają: to nie jest lista miast, których kluby notorycznie przegrywają i zajmują ostatnie miejsca w swoich ligach. Chodzi o poziom rozczarowania - o rosnące perspektywy walki o mistrzostwo, które kończą się bolesną porażką.

Dziennikarze "Forbesa" wzięli pod uwagę stosunek liczby sezonów, w których kluby z danego miasta awansowały do play-off, do ilości tytułów mistrzowskich, jakie zdobyły. Wzięli pod uwagę lata, które upłynęły od ostatniego triumfu, przyznawali dodatkowe punkty za kluby, które przeniosły się do innych miast. Prześledzili też wyniki w play-off i każdą porażkę na wyższym szczeblu cenili wyżej.

Lista "Forbesa":

1. SEATTLE

Kluby: Mariners, Seahawks, Sonics. Porażki w finale lub półfinale: 3 i 7. Sezony/mistrzostwa:109/1. Lata od ostatniego triumfu: 31. Utracone kluby: Sonics.

2. ATLANTA

Kluby: Braves, Falcons, Hawks, Thrashers, Flames. Porażki w finale lub półfinale: 5 i 9. Sezony/mistrzostwa:147/1. Lata od ostatniego triumfu: 15. Utracone kluby: Flames.

3. PHOENIX

Kluby: Suns, Diamondbacks, Cardinals, Coyotes. Porażki w finale lub półfinale: 3 i 7. Sezony/mistrzostwa:88/1. Lata od ostatniego triumfu: 9. Utracone kluby: nie ma.

4. BUFFALO

Kluby: Bills, Sabres, Braves. Porażki w finale lub półfinale: 6 i 6. Sezony/mistrzostwa:87/2. Lata od ostatniego triumfu: 45. Utracone kluby: Braves.

5. SAN DIEGO

Kluby: Chargers, Padres, Clippers, Rockets. Porażki w finale lub półfinale: 6 i 3. Sezony/mistrzostwa:91/1. Lata od ostatniego triumfu: 47. Utracone kluby: Clippers, Rockets.

6. CLEVELAND

Kluby: Browns (I), Browns (II), Rams, Indians, Cavaliers, Barons. Porażki w finale lub półfinale: 8 i 10. Sezony/mistrzostwa:219/7. Lata od ostatniego triumfu: 46. Utracone kluby: Rams, Barons, Browns (I).

7. WASZYNGTON

Kluby: Redskins, Nationals, Senators (I), Senators (II), Capitals, Wizards. Porażki w finale lub półfinale: 11 i 2. Sezony/mistrzostwa:225/7. Lata od ostatniego triumfu: 19. Utracone kluby: Senators (I), Senators (II).

8. KANSAS CITY

Kluby: Chiefs, Royals, Athletics, Kings, Scouts. Porażki w finale lub półfinale: 2 i 6. Sezony/mistrzostwa:116/3. Lata od ostatniego triumfu: 25. Utracone kluby: Athletics, Kings, Scouts.

9. MINNEAPOLIS-ST. PAUL

Kluby: Twins, Vikings, Timberwolves, Lakers, Wild, North Stars. Porażki w finale lub półfinale: 6 i 18. Sezony/mistrzostwa:166/7. Lata od ostatniego triumfu: 19. Utracone kluby: North Stars, Lakers.

10. HOUSTON

Kluby: Astros, Texans, Oilers, Rockets. Porażki w finale lub półfinale: 4 i 8. Sezony/mistrzostwa:131/4. Lata od ostatniego triumfu: 15. Utracone kluby: Oilers.SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź! »Więcej o: