"Sportscenter" w Espn America

Od 1 marca 2010 w ESPN America - kanale poświęconym sportom Ameryki Północnej - będzie można oglądać "Sportscenter". Ten sztandarowy program ESPN przedstawia najciekawsze wydarzenia oraz najświeższe informacje ze świata sportu.
Zobacz Sport w USA ?

30-minutowy "Sportscenter" będzie emitowany przez pięć dni w tygodniu od godziny 8:00 rano, a jego uaktualniona wersja pokazywana będzie o 22:30. Dzięki niemu poznamy najnowsze wyniki i najświeższe wiadomości dotyczące sportowych rozgrywek amerykańskich, w tym NBA, NHL, NFL, MLB oraz koszykówki i futbolu amerykańskiego NCAA. W programie nie zabraknie również analiz, zapowiedzi meczów oraz reportaży.

Wydanie programu, które zobaczymy w ESPN America, pozostanie wierne stylowi i marce "Sportscenter", ale będzie to wersja specjalnie edytowana dla widzów w Europie i na Bliskim Wschodzie. W swojej ponad 30-letniej historii "Sportscenter" stał się marką wyznaczają standardy w nowoczesnej telewizji sportowej, ikoną Stanów Zjednoczonych i doczekał się więcej wydań, niż jakikolwiek inny program telewizyjny w USA (35 000 odcinków). Wersja produkowana dla ESPN America będzie jedną z 13 nadawanych w różnych częściach świata. Inne odmiany pokazywane są między innymi w Meksyku, Japonii, Indiach, Brazylii i Australii.

Show będzie nagrywany każdego dnia emisji w główniej siedzibie ESPN, która mieści się w amerykańskim Bristolu, w stanie Connecticut. W przyszłości planowane są wydania specjalne z różnych miejsc w Stanach Zjednoczonych i innych państw, w których rozgrywane będą najważniejsze wydarzenia sportowe. Gospodarzem programu będzie Michael Kim. Ten związany z ESPN od 1996 roku prezenter ma na swoim koncie pracę dla 24-godzinnego kanału ESPNEWS, występy w amerykańskiej wersji "Sportscenter" oraz innych programach informacyjnych.

Stacja ESPN America jest nadawana na terytorium ponad 40 państw Europy i Bliskiego Wschodu. Od momentu, kiedy ESPN przejął NASN (zmieniając następnie jego nazwę na ESPN America) dystrybucja kanału wzrosła o ponad 165 procent. W Polsce stacja dostępna jest w ofercie telewizji nowej generacji n oraz sieciach kablowych - między innymi w UPC, Vectrze oraz Multimediach.