Super Bowl. Występ Beyonce jedną z atrakcji wieczoru

W nocy z niedzieli na poniedziałek odbędzie się Super Bowl, najważniejszy mecz w sezonie ligi NFL. Zmierzą się w nim Baltimore Ravens z San Francisco 49ers. W przerwach meczu wystąpi wiele gwiazd muzyki.
Listę gwiazd otwiera wokalistka Beyonce, ale prawdopodobnie przyćmi ją Justin Timberlake, który wystąpi na scenie po raz pierwszy od czterech lat.

Koncerty zagrają także Stevie Wonder, hip-hopowa grupa Goodie Mob i gwiazdorzy country z Rascal Flatts. Lineup uzupełniają: Lil Wayne, Jay-Z i Jamie Foxx.

Najważniejszy dzień prawdziwego Amerykanina - niedziela, 3 lutego - Super Bowl, ESPN America 0.00

Finał ligi futbolu amerykańskiego to nie tylko sport. Oczywiście najważniejsze jest, kto wygra: Baltimore Ravens czy San Francisco 49ers. Ale poza emocjami sportowymi ważne jest też widowisko. A to Amerykanie potrafią tworzyć w niezrównany sposób. Nawet dumna ze swojej Ligi Mistrzów UEFA chce się uczyć od nich i wysyła na Super Bowl swoje delegacje, by zobaczyć, jak to się robi. W tym widowisku nie tylko futboliści chcą się wznieść na wyżyny swojego kunsztu. Samo odśpiewanie hymnu - w tym roku została o to poproszona Alicia Keys - to niesłychane wyróżnienie i jednocześnie wielkie wyzwanie. Każda artystka za punkt honoru obiera sobie, by jej wykonanie było oryginalne i nie do zapomnienia. Równie niezwykły jest show w przerwie. Tu też zapraszani są najwięksi z wielkich, a występ w przerwie meczu, choć krótki, uważany jest za niezwykłą nobilitację. W ubiegłym roku zaśpiewała Madonna i mówiła, że spełniła swoje marzenia. Teraz na stadionie w Nowym Orleanie wystąpi Beyonce. Warto obejrzeć mecz z całym ceremoniałem, honorowaniem weteranów i ludzi, którzy poświęcili życie dla innych. Może dużo w tym pompy, ale jednocześnie liturgia ma jasny przekaz: to mecz nad meczami, ważny dla nas nie jako kibiców, ale jako społeczności, część amerykańskiej tożsamości. Najważniejszy dzień prawdziwego Amerykanina. Powtórka meczu w poniedziałek (4 lutego) o 19 w stacji ESPN America.

Więcej o: