Polskie MMA w marcu

Marzec będzie bardzo ciekawym miesiącem dla każdego miłośnika mieszanych sztuk walki w naszym kraju, gdyż zobaczymy aż cztery bardzo dobrze obsadzone gale i będą to: Ring XF 3 w Zgierzu, Tsunami Tournament II w Człuchowie, KSW 15 w Warszawie i Fighters Arena Łódź 2. Dodatkowo, na chwilę obecną, zapowiadane są również trzy występy naszych rodaków dla zagranicznych federacji
Kibice tego wspaniałego sportu pierwszy raz będą się emocjonować występami Polaków już w sobotę kiedy to odbędzie się bardzo ciekawa gala Ring XF 3. Podczas tego eventu zobaczymy kilka dobrze zapowiadających się pojedynków, w których wystąpią między innymi Bartek Kurczewski, Piotr Hallman, Marcin Gułaś, Rafał Haratyk, Michał Fijałka i Krzysiek Gołaszewski. Natomiast w walce wieczoru Wiktor Sobczyk zmierzy się z Vaidasem Valanciusem. Tego samego dnia w oddalonej o kilkaset kilometrów Moskwie, na gali M-1 Challenge 23 swoje walki stoczą dwaj fighterzy szczecińskiego Berserkers Team - Rafał Moks i Tomasz Narkun.

Następnie 11 marca o godzinie 19:00 rozpocznie się Tsunami Tournament II w Człuchowie, gdzie dojdzie do dwóch głównych starć wieczoru, w których zmierzą się Piotr Strus z Mateuszem Głuchem i Arek Jędraczka z Ryszardem Andruszko.

Kolejnym i najważniejszym przystankiem na drodze po sportowe emocje w MMA będzie Warszawa, gdzie odbędzie się najlepiej obsadzona gala w historii - KSW 15. Podczas tego show na Torwarze zobaczymy kilka naprawdę świetnych pojedynków. Walką wieczoru będzie starcie Mameda Khalidova z nieznanym jeszcze rywalem, gdyż anonsowany na początku Matt Lindland złamał rękę, a ogłoszony niedawno jego zastępca - Thales Leites - doznał kontuzji kolana i Maciek Kawulski oraz Martin Lewandowski muszą znaleźć następnego przeciwnika dla Polaka z czeczeńskimi korzeniami. Tuż przed główną walką na ring wejdzie Janek Błachowicz, który zmierzy się z mocno bijącym Rameau Sokoudjou.

Wcześniej będziemy mogli oglądać takie gwiazdy polskiego MMA jakimi są bez wątpienia Łukasz Jurkowski i Antek Chmielewski. Wciąż niepewny jest występ Michała Materli, gdyż jego anonsowany rywal Krzysztof Kułak musiał przejść operację i nie będzie w stanie wystąpić za niespełna trzy tygodnie. Niewiadomo również jeszcze z kim zmierzą się Marcin Różalski i Karol Bedorf. Dodatkowo podczas tej gali odbędą się dwa finały turniejów - w jednym (waga lekka) na przeciw siebie staną Maciek Górski i Niko Puhakka, a w drugim (waga półśrednia) Aslambek Saidov i Ruben Crawford.

Ostatnim polskim eventem w marcu będzie Fighters Arena Łódź 2, gdzie pierwszą walkę po zwolnieniu z UFC stoczy Tomasz Drwal - jego rywalem będzie czarnoskóry Leonardo Nascimento. Dodatkowo zobaczymy między innymi takich zawodników jak Konstantin Gluhov, Igor Kołacin i Paweł Nastula. Gala odbędzie się 26 marca w Atlas Arenie, lecz mimo dobrej obsady nie będzie transmitowana w żadnej telewizji. Tego samego dnia w Londynie swój piąty pojedynek w karierze stoczy Marcin Bartkiewicz, a jego rywalem będzie debiutujący Ian Hawkins.

Wszystko o MMA i nie tylko - na Sporty-Walki.org ?