Butterbean ponad 80 kg cięższy od Pudziana

Zgodnie z oczekiwaniami, Eric ?Butterbean? Esch okazał się o wiele cięższy od Mariusza Pudzianowskiego podczas oficjalnej ceremonii ważenia przed jutrzejszą czternastą edycją Konfrontacji Sztuk Walki, która odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. Były pięściarz ze Stanów Zjednoczonych wniósł na wagę ponad 200 kg, zaś pięciokrotny mistrz świata strongmanów z Polski 118,6 kg. Nie wiadomo ile dokładnie ważył Amerykanin, gdyż waga, na której odbyła się ceremonia jako maksymalny ciężar mogła wskazać 200 kilogramów.


Dla "Pudziana" będzie to czwarty występ w formule mieszanych sztuk walki. Do tej pory Polak triumfował w dwóch pojedynkach, a raz schodził z maty jako pokonany. Jedyna porażka przytrafiła się Pudzianowskiemu na gali w Stanach Zjednoczonych. Były strongman zachowuje status niepokonanego na imprezach rozgrywanych w Polsce.

W drugiej walce wieczoru czternastej edycji KSW, były bokserski mistrz Europy wagi ciężkiej Przemysław Saleta okazał się minimalnie cięższy od Marcina Najmana. Saleta wniósł na wagę 101 kg, zaś Najman 100 kg. Dla Salety będzie to pierwszy występ w sportach sztuk walki od ponad trzech lat. Dla Najmana z kolei, będzie to powrót na arenę MMA po szybkiej porażce z rąk Mariusza Pudzianowskiego.

Eric Esch bardzo pewny siebie przed walką z 'Pudzianem' ?