MMA. Walki Pudzianowski - Sylvia telewidzowie w Polsce nie zobaczą

Piątkowa walka Pudzianowskiego z Kawaguchim okazała się dla Polsatu wielkim sukcesem. W kulminacyjnym momencie oglądało ja nawet 5 mln 30 tys. widzów. Jednak najbliższą walkę Pudzianowskiego, która odbędzie się 21 maja w USA, pewnie będziemy mogli zobaczyć tylko w internecie - pisze Wojciech Krzyżaniak na swoim blogu.
21 maja Pudzianowski zmierzy się w USA z byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC, Timem Sylvią. Jednak tego starcia widzowie w Polsce najpewniej nie zobaczą. Polsat nie ma bowiem praw do pokazywania walk Pudzianowskiego za granicą, a na wykup praw do walki z Sylvią, mimo niewątpliwego sukcesu pokazywanej w piątek gali MMA, się nie zdecydował.

- Amerykanie chcą bowiem za możliwość transmisji krociową kwotę w pięknych dolarach, a walka odbędzie się w ichnim prime time, czyli u nas będzie to głęboka noc. Polsat więc na tej relacji z pewnością nie zarobi. Bo miłość do Pudziana może i jest w narodzie wielka, ale...nie aż tak, żeby miliony Polaków zasiadły przed telewizorem i zapewniły Polsatowi odpowiedni zwrot nakładów konsumując reklamy - tłumaczy na swoim blogu wizjatele.pl Wojciech Krzyżaniak.

- Być może skończy się na zakupie przez Polsat licencji do odtworzenia walki w sobotę. To będzie po pierwsze taniej (ryzyko więc mniejsze) a po drugie, jeśli będzie wiadomo, że Pudzian wygrał, to oglądalność mimo nieświeżości relacji będzie znowu rekordowa - dodaje Krzyżaniak.

Czytaj całą notkę na blogu Wojciecha Krzyżaniaka ?