MMA. Zagraniczne serwisy: Niech Pudzianowski wymyśli sobie kontuzję

- Sylvia powinien zacząć się ślinić, jeśli obejrzał walkę Pudzianowskiego. Polak wypadł słabo i możliwe, że przed kolejną walką wraz ze sztabem wymyśli jakąś drobną kontuzję, która byłaby wymówką, aby przełożyć pojedynek - pisze po wygranej przez Mariusza Pudzianowskiego walce z Yusuke Kawaguchim amerykański portal yahoo. Również inne strony poświęcone tematyce MMA zauważają, że piątkowy pojedynek przypominał poziomem 'rozlazłą bijatykę'.
Bez nokautu, ale 'Pudzian' zwycięski ?

Mariusz Pudzianowski (2-0) przeszedł w piątek prawdziwy test w MMA. Mimo że wygrał z Japończykiem Yusuke Kawaguchim, to walka poziomem nie zachwycała. Polak już po kilku minutach ociężale poruszał się po ringu. Zauważają to zagraniczne serwisy sportowe, które zwracają uwagę, że w perspektywie zbliżającej się walki z byłym mistrzem UFC Timem Silvą, Polak nie ma zbyt wielu powodów do optymizmu.

- Tim Sylvia pewnie zacznie się ślinić, gdy zobaczy walkę Pudzianowskiego z Kawaguchim. Były mistrz UFC za dwa tygodnie w Worchester zmierzy się z Polakiem i po piątkowej walce wszystko wskazuje na to, że Pudzianowski będzie miał z nim spore problemy. Polak nie pokazał zbyt wiele w swojej drugiej walce. Pięciokrotny mistrz świata w zawodach strongmenów wygrał wprawdzie z Japończykiem, ale walczył kiepsko - głównie klinczował. Niby kontrolował walkę, ale kondycyjnie wypadł słabo. Po zaledwie dwóch minutach już ciężko dyszał. Możliwe, że wraz ze swoim sztabem Pudzianowski 'wymyśli' jakąś małą kontuzję, która mogłaby stać się wymówką do przesunięcia walki z Sylvią. Dzięki temu Polak uniknąłby kompromitacji, która jest całkiem możliwa - czytamy na oficjalnym blogu amerykańskiego serwisu Yahoo.

Również szanowany w środowiskach fanów MMA serwis mmafighting.com zwraca uwagę, że walka nie stała na najwyższym poziomie.

- To była w zasadzie rozlazła bijatyka. Polak wygrał, ale nie zapowiada się, żeby zbyt dobrze wyglądał w pojedynku z Timem Sylvią. Kondycja Polaka szybko okazała się zbyt słaba - pisze serwis.

'Przeliczyłem się' - powiedział po walce Pudzianowski  ?