MMA. Brock powraca do oktagonu

Witryna MMAjunkie.com powołując się na źródła zbliżone do UFC informuje, że mistrz dywizji ciężkiej organizacji UFC - Brock Lesnar (4-1) - powróci do oktagonu podczas gali UFC 116 w Las Vegas.
Cały wieczór ma odbyć się 3 lipca , a przeciwnikiem powracającego po kontuzji Brocka będzie zwycięzca pojedynku o tymczasowy pas wagi ciężkiej, który z kolei odbędzie się na UFC 111. Spotkają się wówczas niezwyciężony Shane Carwin (11-0) i były czempion królewskiej kategorii w UFC, Frank Mir (13-4).

Warto przy okazji zaznaczyć, iż żaden z dotychczasowych rywali Carwina nie dotrwał do końca pierwszej rundy, a dotychczas najdłużej czoła stawiał mu Carlton Jones, który w debiucie Carwina został poddany po dwóch minutach i jedenastu sekundach.

Tajemnicza kontuzja Lesnara wyrządziła wiele szkód w jego organizmie. Przede wszystkim mistrz schudł 40 funtów, czyli aż 17 kilogramów, co może być trudne do nadrobienia w krótkim czasie. Lesnar powrócił niedawno do ostrych treningów i jak zapewnia, na 3 lipca będzie już w pełni sił.

Więcej o MMA i K-1 znajdziesz na Sporty-walki.org ?