Sport.pl

Druga gala UFC w Polsce! Święto MMA w Ergo Arenie

Najpopularniejsza organizacja MMA na świecie 21 października zorganizuje drugą galę w Polsce. Tym razem w gdańskiej Ergo Arenie.
Informację jako pierwszy podał portal "MMAnews.pl". My potwierdziliśmy ją u samego źródła: UFC zorganizuje drugą galę w Polsce i ogłosi to jeszcze w czwartek w Londynie. Na razie nie znamy nazwisk zawodników, którzy wystąpią na gali, ale na pewno zobaczymy pojedynki z udziałem reprezentantów Polski.

Czy zobaczymy na niej Joannę Jędrzejczyk? Szanse na to są bardzo małe. Mistrzyni wagi słomkowej 13. maja w Dallas broni tytułu w walce z Jessicą Andrade, a w planach ma jeszcze dwa pojedynki w tym roku. Walka w październiku wykluczyłaby taką możliwość.

3 czerwca w Rio de Janeiro do pojedynku z Claudią Gadelhą stanie Karolina Kowalkiewicz. Niewykluczone, że występ czołowej zawodniczki wagi słomkowej będzie jedną z największych atrakcji październikowej gali.

Polskich kandydatów do wzbogacenia karty walk jest jednak jeszcze więcej: Krzysztof Jotko (waga średnia), Jan Błachowicz, Marcin Tybura, Daniel Omielańczuk, Damian Grabowski (wszyscy waga ciężka), Marcin Held (lekka), Damian Stasiak (kogucia) i Bartosz Fabiński (półśrednia).

Więcej o:
Komentarze (4)
Druga gala UFC w Polsce! Święto MMA w Ergo Arenie
Zaloguj się
 • zawszeprawdomowny

  Oceniono 1 raz 1

  My mamy swoje KSW, ustawiane, bo ustawiane, ale swoje! Wystepuja tam piosenkarze, tancerze i inni celebryci, zatem sorry UFC wy ze swoimi zawodowowymi fighterami nie przebijecie sie.

 • Sławek Kupiecki

  0

  bilety na galę w Ergo Arenie są jeszcze dostępne na eventim.pl/ufc ostatnia taka szansa by zobaczyć Kowalkiewicz, Helda, Błachowicza i innych!!!

 • bigosmiszcz

  0

  WAŁKA się skończyła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX