UFC. Jeden z czołowych zawodników wagi średniej zakończył karierę

Jeden z czołowych zawodników wagi średniej na świecie, Tim Kennedy ogłosił dziś na swoim profilu Facebookowym zakończenie kariery zawodowej.
Tim Kennedy to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w wadze średniej UFC, startujący w zawodowym MMA od ponad 16 lat.

Jego największymi sukcesami były wygrane nad takimi zawodnikami jak Robbie Lawler, Melvin Manhoef czy aktualny mistrz wagi średniej UFC, Michael Bisping. Dwukrotnie walczył o pas nieistniejącej już organizacji Strikeforce, w obu przypadkach ulegając na punkty kolejno Ronaldo "Jacare" Souzie oraz byłemu mistrzowi wagi średniej UFC, Lukowi Rockholdowi.

W ostatniej walce wrócił on po długiej przerwie spowodowanej nieporozumieniami z włodarzami UFC oraz czynną służbą wojskową w walce z Kelvinem Gastelumem, z którym przegrał w trzeciej rundzie przez nokaut.

Decyzję o zakończeniu kariery Tim tłumaczy problemami zdrowotnymi wynikającymi z jego wieku (37 lat), jak sam mówi: -W walce z Kelvinem mój mózg wiedział co robić, ale ciało odmawiało posłuszeństwa.

Więcej o MMA przeczytasz na InTheCage.pl