UFC. Joanna Jędrzejczyk: Jeszcze trzy albo cztery walki, i kończę karierę

Najlepsza zawodniczka MMA na świecie bez podziału na kategorie wagowe zamierza zakończyć karierę najpóźniej w wieku 31-lat. - Przede mną jeszcze dwa lata kariery. Trzy albo cztery walki. Potem mówię "pas" - przyznaje w rozmowie ze Sport.pl Joanna Jędrzejczyk, mistrzyni UFC w wadze słomkowej.
Joanna Jędrzejczyk chce zostać zapamiętana przez kibiców jako dominatorka kobiecego MMA. Polka w przeciągu dwóch lat w UFC stoczyła aż siedem walk. W 2017 roku planuje kolejne dwie, a w 2018 chce postawić kropkę nad "i". - Przede mną jeszcze dwa lata kariery. Trzy albo cztery walki. Potem mówię "pas" - przyznaje w rozmowie ze Sport.pl Joanna Jędrzejczyk, mistrzyni UFC w wadze słomkowej.

- Nie chcę rozmieniać się na drobne. Chcę zejść ze sceny niepokonana. W wielkiej formie, z mistrzowskim pasem, a najlepiej dwoma. Pomysł na dalszą karierę już mam - dodaje.

Polka ma nadzieję, że organizacja do tego czasu stworzy jej możliwość zdobycia mistrzowskiego pasa w drugiej dywizji. Coraz częściej mówi się o utworzeniu wagi muszej (do 57 kg). To tutaj swoją szansę widzi Polka. - To dla mnie bardziej naturalna kategoria. Nie musiałabym zrzucać wagi tuż przed walką. Chcę zostać pierwszą mistrzynią w historii UFC w dwóch dywizjach. Jak dostanę taką szansę, to ją wykorzystam - mówi Jędrzejczyk.

Niepokonana mistrzyni

Joanna Jędrzejczyk szturmem podbiła UFC - najlepszą organizację MMA - i serca kibiców na całym świecie. W marcu zeszłego roku została mistrzynią wagi słomkowej (do 52 kg) w efektowny sposób nokautując Amerykankę Carlę Esparzę już w drugiej rundzie. Trzy miesiące później w niemniej spektakularny sposób z kwitkiem odprawiła kolejną Amerykankę, Jessikę Penne, a 15 listopada w Melbourne wygrała swoją piątą walkę w UFC zwyciężając z Kanadyjką Valerie Letourneau.

W tym roku drugi raz rozprawiła się z Claudią Gadelhą, a ostatnio, na rekordowej gali w Nowym Jorku w legendarnym Madison Square Garden, obroniła pas po raz czwarty, pokonując Karolinę Kowalkiewicz.

Jędrzejczyk w zawodowym MMA stoczyła 13 walk. Wszystkie wygrała.Piękne ring girls oczarowały publiczność podczas KSW 37! [ZDJĘCIA]