Polska gwiazda MMA zatrzymana przez CBŚP

Michał Materla, były mistrz KSW w wadze średniej, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji.
We wtorek zatrzymanych zostało łącznie dwadzieścia osób. Nie wiadomo jednak, czego dotyczy sprawa. - Ze względu na prowadzone czynności nie mogę udzielić żadnych informacji - powiedziała Magdalena Mazur-Prus z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Jednym z zatrzymanych jest Michał Materla, popularny zawodnik mieszanych sztuk walki, który w 2006 roku zdobył tytuł mistrza wagi średniej najpopularniejszej polskiej organizacji MMA - KSW.

W zeszłym roku, jak donosił "Głos Szczeciński", Michał Materla trafił do jednego z lokalnych szpitali po bójce, w której raniony został nożem. Menedżer zawodnika zaprzeczał jednak, by M. brał udział w bójce.

Oświadczenie obozu Materli

Menedżer zawodnika Norbert Sawicki zaprezentował oświadczenie, które opublikował portal "Sportowe Fakty". Potwierdza ono, że Materla został zatrzymany

w swoim mieszkaniu. - Funkcjonariusze dokonali zatrzymania z użyciem materiałów wybuchowych oraz granatów hukowych. Sam sposób zatrzymania Michała Materli przez funkcjonariuszy budzi daleko idące wątpliwości, zarówno, co do adekwatności użytych środków jak i samych podstaw zatrzymania Michała Materli. Warto zauważyć, że do zatrzymań w ostatnich latach, w o wiele poważniejszych sprawach, nie były używane tak drastyczne środki. W szczególności kontrowersje budzi fakt, że w wyniku rozpoznania operacyjnego powinno wynikać, że w mieszkaniu znajdują się małoletnie dzieci, które zostały poddane wielkiemu stresowi - czytamy w oświadczeniu. Na sposób zatrzymania zostanie złożone zażalenie, natomiast zarzuty są "niezrozumiałe" dla Materli i jego obrońcy. Pełna treść oświadczenia pod tym linkiem.