KSW 37. Pudzianowski - Popek. Pierwszy trener Pudzianowskiego: Wydawał na sterydy 40 "koła" na kwartał. Jeśli przestanie brać umrze

- Mariusz Pudzianowski wydawał czterdzieści "koła" na kwartał. Gdyby przestał brać, najprawdopodobniej by umarł - powiedział w rozmowie z portalem Weszło.com Mirosław Okniński, pierwszy trener Mariusza Pudzianowskiego. Walka Pudzianowskiego z Popkiem w KSW 37 w sobotę wieczorem. Relacja na żywo w Sport.pl - to jest twój live!
Okniński bardzo otwarcie mówi o powszechnym dopingu w sporcie. - Nie ma co ukrywać, w sporcie doping jest wszechobecny. To wojna, w której wszyscy się zbroją. Celem jest rywal i bycie najlepszym. Tak jak Komisja Antydopingowa pracuje nad wykrywaniem dopingu, tak sportowiec robi wszystko, żeby obejść jej kontrole.

- Kibice nie znają się na sporcie. Nie wiedzą, z czym je się ten na najwyższym poziomie. Wyobraź sobie, że uświadamiamy społeczeństwo, że sport bez dopingu równa się sport bez nowych rekordów. Ludzie nie mieliby czego oglądać. A oni oczekują pobicia lekkoatletycznych osiągnięć z czasów NRD. Bez chemii nie ma wyników - twierdzi Okniński który mówi nawet o dopingu na zawodach amatorskich.

- Wiem, że taki Mariusz Pudzianowski nie wyszedłby do walki bez sterydów. To widzi chyba każdy. Kiedyś zdradził mi, że wydaje na nie czterdzieści "koła" na kwartał. W Strongmanach nie ma żadnej możliwości funkcjonowania bez dopingu. Można biec, grać w kosza na czysto - jesteś wtedy po prostu słabszy. Ale Strongmanem nie będziesz niczym się nie szprycując. Nie ma na to szans.

Okniński twierdzi, że nikomu nie opłaca się robienie testów antydopingowych w KSW. - Rozumiem, że to show i lepiej odpuścić badania "Pudziana" i "Popka" - do takiej walki wtedy nigdy by nie doszło. Dziwolągi przyciągają ludzi , trzeba się z tym pogodzić. W klatce spotka się pan "Kto Sterydów Więcej" z panem "Kto Narkotyków Więcej".

- Najprawdopodobniej by umarł - odpowiedział pierwszy trener Pudzianowskiego na to, co by się stało z "Pudzianem", gdyby odstawił sterydy z dnia na dzień. Cała rozmowa na stronie Weszło.com.Wszystkie walki Mariusza Pudzianowskiego w MMA. Wspominamy wzloty i upadki "Dominatora"[ZDJĘCIA]