UFC 205. Kowalkiewicz: Chcę rewanżu z Jędrzejczyk w Polsce!

- Chcę rewanżu z Jędrzejczyk w Polsce - powiedziała Karolina Kowalkiewicz na konferencji prasowej po przegranym na punkty pojedynku o pas UFC w wadze słomkowej.
Relację z pojedynku przeczytasz tutaj

- Czuję się dobrze, ale jestem trochę smutna i zła, bo byłam tak blisko zwycięstwa. To była dobra walka. Robię, to co kocham, więc wszystko jest w porządku. Byłam tak blisko nokautu... Zdaję sobie z tego sprawę.

Kowalkiewicz została zapytana również o to, co czyni Joannę Jędrzejczyk tak ciężką rywalką i czego potrzeba by ją pokonać. - Pokonam ją następnym razem. Rewanż w Polsce - odpowiedziała Kowalkiewicz. - Nie wiem jak bym podeszła do drugiej walki, co bym zmieniła. Teraz zrobię sobie kilkudniową przerwę, po której wrócę do treningów. W rewanżu wygram, zobaczycie. Myślę, że nie spodziewała się, że jestem aż tak twarda.

- Wiem, że miałam ogromne wsparcie w [rodzinnej] Łodzi. Dużo osób mi kibicowało i trzymało za mnie kciuki. Bardzo im za to dziękuję. Nie wiem czego zabrakło, przeanalizujemy to z trenerami. Do następnej walki wyjdę lepiej przygotowana i już nie popełnię takiego błędu jaki popełniłam teraz.

Kowalkiewicz została zapytana również o plany na przyszłość. - Nie wiem co mnie czeka, potrzebuję przerwy. Najpierw czeka mnie powrót do treningów, będę silniejsza. Mogę walczyć z kimkolwiek, z Joanną w Polsce i z każdym z mojej wagi.

Dziennikarze gratulowali jej świetnego występu - jeden z nich stwierdził, że dla jej kariery ta walka i tak jest zwycięstwem - i zyskania wielu nowych fanów w UFC. - Jestem częścią czegoś wielkiego. To niesamowite, ta energia bijąca od ludzi, którzy się tutaj znajdują... To świetne uczucie.

Tuż po walce Kowalkiewicz bardzo chwaliła Jędrzejczyk. Obie panie dostały od kibiców owację na stojąco. - Joanna jest najlepsza na świecie, to była bardzo trudna walka. Ale jestem bardzo dumna. Może uda nam się powalczyć w Polsce - powiedziała Kowalkiewicz. - Polskie dziewczyny są najtwardsze na świecie i cieszę się, że Karolina dostała szansę w UFC - stwierdziła Jędrzejczyk dodając, że po ciosie w szczękę w czwartej rundzie była tylko lekko ranna. - Pracuję ciężko każdego dnia i stawiam sobie nowe wyzwania. Pozostaję skromna i dlatego jestem mistrzynią.

Dostały owacje na stojąco! Kowalkiewicz i Jędrzejczyk podbiły Madison Square Garden! Co za walka! [ZDJĘCIA]