UFC 205. Doskonała walka w Madison Square Garden. Jędrzejczyk lepsza od Kowalkiewicz!

Joanna Jędrzejczyk obroniła pas UFC w wadze słomkowej. Polka, po doskonałej walce w Nowym Jorku, pokonała na punkty Karolinę Kowalkiewicz.
Po ostatniej syrenie, w oktagonie nie było już wzajemnych prowokacji i napiętej atmosfery. Zaraz po zakończeniu piątej rundy walki o pas UFC w wadze słomkowej, Jędrzejczyk i Kowalkiewicz padły sobie w ramiona, przybiły piątkę, mistrzyni podniosła nawet do góry rękę swojej przeciwniczki. Polki w legendarnej hali Madison Square Garden w Nowym Jorku dały doskonałą walkę.

Przed pojedynkiem eksperci przewidywali, że pretendentka do tytułu w starciu z Jędrzejczyk wytrzyma maksymalnie trzy rundy. Tymczasem Kowalkiewicz nie tylko wytrzymała walkę na pełnym dystansie (pięć rund po pięć minut), ale też zagroziła panującej mistrzyni jak nikt inny wcześniej.

Pierwsze trzy rundy nie wskazywały na to, że pochodząca z Łodzi zawodniczka może tak twardo postawić się dwa lata młodszej Jędrzejczyk. To mistrzyni UFC kontrolowała walkę, regularnie punktowała przeciwniczkę niskimi kopnięciami oraz mocnymi ciosami i łokciami. Przełom nastąpił w czwartej odsłonie, kiedy Kowalkiewicz trafiła rywalkę prawym sierpowym. Pod Jędrzejczyk ugięły się nogi, wydawało się nawet, że sensacja w oktagonie jest blisko.

Młodszej, ale bardziej doświadczonej w organizacji UFC Jędrzejczyk, udało się jednak przetrwać ogromny kryzys. W piątej rundzie 29-latka odzyskała kontrolę nad pojedynkiem, której nie oddała do końca starcia. Wszyscy trzej sędziowie punktowali walkę 49:46 na korzyść broniącej tytułu zawodniczki z Olsztyna.

Punktową przewagę Jędrzejczyk potwierdzają statystyki. Mistrzyni wyprowadziła łącznie 371 ciosów (48 proc. skuteczności), Kowalkiewicz 234 (26 proc. skuteczności). Jędrzejczyk zaliczyła też jedno obalenie. Mimo porażki, Kowalkiewicz w trakcie krótkiej rozmowy w oktagonie zaraz po walce, otrzymała gromkie brawa od widzów, którzy docenili jej postawę w starciu z mistrzynią.

Dla Jędrzejczyk była to czwarta udana obrona tytułu. Polka po pas UFC w wadze słomkowej sięgnęła w marcu 2015 roku po pokonaniu Carli Esparzy. Później 29-latka okazywała się lepsza od Jessicy Penne, Valerie Letourneau oraz Claudii Gadelhy. Jędrzejczyk pozostaje niepokonana na zawodowych ringach (13-0), dla Kowalkiewicz była to pierwsza porażka (10-1).

Kowalkiewicz: Chcę rewanżu w Polsce!

Prezydent UFC o możliwym rewanżu

Dostały owacje na stojąco! Kowalkiewicz i Jędrzejczyk podbiły Madison Square Garden! Co za walka! [ZDJĘCIA]
>