UFC. Spięcie przed walką Jędrzejczyk - Kowalkiewicz

Podczas ważenia przed sobotnią walką Joanny Jędrzejeczyk z Karoliną Kowalkiewicz doszło pomiędzy dwiema zawodniczkami do ostrej wymiany zdań.
Spotkały się twarzą w twarz na środku podium. Spojrzały sobie głęboko w oczy, zaczęły się przepychać czołami. Jędrzejczyk coś powiedziała rywalce i odepchnęła ją głową. Rozdzielił je szef UFC Dana White, ale wywiązała się pyskówka. Jędrzejczyk pokazała Kowalkiewicz pięść, odeszła i pokazała swój mistrzowski pas.Jędrzejczyk i Kowalkiewicz w nocy z soboty na niedzielę będą o mistrzowski pas MMA podczas Gali UFC 205 w legendarnej Madison Square Garden w Nowym Jorku. Według szacunków mediów stawką dla Jędrzejczyk w tej walce jest 190 tys. dolarów. Dla rywalki przeznaczono 80 tys. Niezależnie od tego zwyciężczyni może liczyć na podwojenie przewidzianej kwoty, a także dodatkowy bonus finansowy.

Obydwie Polki nie doznały dotąd żadnej porażki w zawodowych walkach MMA. Jędrzejczyk stoczyła w wadze słomkowej UFC sześć walk. W sobotę w ośmiokątnej klatce po raz czwarty będzie bronić tytułu mistrzowskiego. Była jedyną do tej pory osobą z Polski, która uczestniczyła w zawodach o tak wysoką stawkę.

W rankingu UFC (Ultimate Fighting Championship), Pound-For-Pound, bez podziału na kategorie i płeć, plasuje się na ósmym miejscu i jest jedyną kobietą na liście. Dzierży dwa rekordy. Wyprowadziła najwięcej celnych ciosów, które trafiły w przeciwników, a także najwięcej celnych kopnięć w historii UFC.

Kowalkiewicz, była mistrzyni polskiej KSW (konfrontacja sztuk walki), stoczyła w UFC trzy zwycięskie pojedynki. O trofeum MMA zmierzy się po raz pierwszy.

Spektakularne akcje Joanny Jędrzejczyk! Z Kowalkiewicz już walczyła!