MMA. Evangelista "Cyborg" Santos ma pękniętą czaszkę po nokaucie [WIDEO]

Zawodnik MMA Evangelista "Cyborg" Santos doznał pęknięcia czaszki podczas gali mieszanych sztuk walki. Kibice składają się w Internecie na operację Brazylijczyka
Podczas sobotniej gali Bellator MMA w Londynie, Michael "Venom" Page próbował efektownym nokautem zakończyć walkę z Evangelistą "Cyborgiem" Santosem. 38-letni weteran dyscypliny nie stracił przytomności, ale upadł na ziemię, trzymając się za głowę.

Sędzia John MacCarthy stwierdził, że podczas trwającej dwie dekady kariery jeszcze nigdy nie widział tak mocnego uderzenia kolanem. Jak się później okazało, Brazylijczyk doznał pęknięcia czaszki.

Uraz mógł zagrozić życiu 38-latka. Okazał się na tyle poważny, że jego była żona - także zawodniczka MMA - Cris "Cyborg" Justino uruchomiła na portalu crowdfundingowym zbiórkę pieniędzy wśród kibiców. Na pokrycie kosztów opieki zdrowotnej Page'a potrzeba 20 tys funtów. W ciągu 14 godzin zbiórki (w poniedziałek o godz. 10:00 rano) udało się zgromadzić już 4/5 całej kwoty.Zbiórkę promuje także komentator Joe Rogan, który przyznaje, że czegoś podobnego w MMA jeszcze nie widział.

Póki co, Brazylijczyk nie może latać, więc przebywa w szpitalu w Wielkiej Brytanii. Lekarze obawiają się, że opuchlizna czaszki będzie się powiększać. W obecnym stanie, nie można jeszcze operować sportowca.

Ostatni rywal "Cyborga" także skomentował sytuację: - To legenda i prawdziwy wojownik. Cieszę się, że miałem okazję walczyć z kimś takim i sprawdziłem się, życzę mu wszystkiego najlepszego i szybkiego dojścia do siebie po operacji. Wielki szacunek.

Santos walczył ostatnio w Bellatorze. Na koncie ma w sumie 21 zwycięstw i 18 porażek.

Co łączy Sergio Ramosa, Arturo Vidala i Neymara? Piękne siostry! [ZDJĘCIA]