Joao Carvalho zmarł po nokaucie na gali MMA

Jak podał Bleacher Report zmarł zawodnik MMA Joao Carvalho w wyniku obrażeń odniesionych w trakcie sobotniej walki z Charliem Wardem.
W trakcie Total Extreme Fighting 1 w Dublinie Carvalho już pierwszej rundzie złamał nos, ale sędzia walki nie przerwał. W trzeciej rundzie Ward wściekle go zaatakował, sprowadził do parteru i zaczął okładać ciosami po głowie. Dopiero wtedy sędzia zdecydował się przerwał pojedynek.

28-letni Carvalho jeszcze przez kilkanaście minut po pojedynku zachowywał się względnie normalnie, ale potem stan jego zdrowia nagle się pogorszył. Lekarz natychmiast zdecydował o przewiezieniu Portugalczyka do szpitala. Przeszedł operację, ale nie odzyskał przytomności. Lekarze podali, że jest w stanie krytycznym. We wtorek poinformowano, że zawodnik zmarł w poniedziałkowy wieczór.

"Z wielkim żalem i smutkiem musimy ogłosić śmierć Joao Carvalho. Nasze myśli i modlitwy są teraz z jego rodziną. Pomożemy im najlepiej jak potrafimy. Prosimy o uszanowanie prywatności jego i jego najbliższych" - czytamy w komunikacie organizatora gali.