KSW. Organizatorzy wciąż zaskakują. Szykuje się kolejny hitowy pojedynek

Na gali KSW 33 w Krakowie dojdzie do pojedynku Karola Bedorfa i Michała Kity.
Właściciele KSW przygotowali kolejną miłą niespodziankę dla wszystkich sympatyków mieszanych sztuk walk. Po zakontraktowaniu polskiej "walki stulecia" pomiędzy Mamedem Chhalidowem a Michałem Materlą organizatorzy ogłosili kolejny hit. Na gali KSW 33 w Krakowie dojdzie do pojedynku Karola Bedorfa i Michała Kity.

Karol Bedorf od czasu zwycięstwa nad Pawłem Nastulą jest mistrzem KSW w kategorii ciężkiej. 32-latek skutecznie broni swojego pasa już od dwóch walk. Najpierw pokonał Rollesa Gracie, a następnie zwyciężył z Peterem Grahamem, przyszłym przeciwnikiem Mariusza Pudzianowskiego.

Natomiast Michał Kita jest uznawany za jednego z najlepszych polskich fighterów wagi ciężkiej. W swojej bogatej karierze walczył dla niezwykle prestiżowych zagranicznych federacji. Kita ma na swoim koncie wygrane pojedynki w takich organizacjach jak Bellator czy M-1 Global. W Polsce można było go zobaczyć m.in. na MMA Attack.

Walka z Bedorfem będzie jego pierwszym starciem w KSW. To pokazuje, jakim szacunkiem darzą go organizatorzy wydarzenia, skoro jego debiut będzie walką o mistrzowski pas. Ekspertom trudno jest wskazać murowanego faworyta. Co prawda lepszy rekord ma Bedorf (12-2), ale to Kita (16-7) walczył z bardziej wymagającymi zawodnikami.

Gala KSW 33 odbędzie się 28 listopada w Krakowie. Wcześniej będziemy świadkami gali KSW 32 "Road to Wembley", która odbędzie się w Londynie.