MMA. Junior dos Santos nowym mistrzem UFC!

Brazylijczyk Junior dos Santos został nowym mistrzem UFC w wadze ciężkiej pokonując już po 64 sekundach obrońcę tytułu Caina Velasqueza! Walka nazywana ?największym pojedynkiem w historii UFC? była transmitowana w ogólnodostępnej telewizji Fox, co jest milowym krokiem w historii najważniejszej światowej federacji MMA.
Walka skończyła się już w pierwszej rundzie, gdy prawym sierpowym w okolice ucha Junior dos Santos (14-1) powalił Caina Velasqueza (9-1) na matę, dopadł go jeszcze w parterze i po kilku kolejnych bombach zmusił sędziego Johna McCarthy'ego do przerwania potyczki po zaledwie 64. sekundach! Tym samym Brazylijczyk został nowym mistrzem UFC wagi ciężkiej.

- Czekałem zbyt długo, przez co on mógł zrobić to co zrobił. Trafił mnie naprawdę mocnym ciosem. Wrócę jednak jeszcze silniejszy i odzyskam ten pas - mówił po bolesnej wpadce już były mistrz.

- Nie jestem w stanie opisać tego jak teraz się czuję - przyznał z kolei ze łzami w oczach triumfator.

W innej ciekawej walce Ben Henderson (15-2) pokonał jednogłośnie na punkty Claya Guidę (29-12), zapewniając sobie tym samym status pretendenta do tytułu wagi lekkiej, gdzie na tronie zasiada Frankie Edgar (14-1-1).

Sobotni pojedynek był ogromną gratką nie tylko dla zagorzałych fanów MMA. Był to początek współpracy pomiędzy UFC i telewizją Fox i pewnie zmieni postrzeganie tego sportu przez większą część społeczeństwa.

Wszystko o boksie na Ringpolska.pl ?