MMA. Trzecia porażka z rzędu Fiodora Jemieljanienki. Koniec legendy MMA

Fiodor Jemelianienko, najlepszy zawodnik w historii MMA, przegrał trzecią walkę z rzędu. Podczas gali Strikeforce w USA Rosjanina pokonał przez techniczny nokaut Amerykanin Dan Henderson.
Zobacz nokaut Jemieljanienki na Z Czuba.tv ?

Jemielianienko był niepokonany przez ponad osiem lat. Pogromcę znalazł dopiero w czerwcu ubiegłego roku, kiedy został dotkliwie pobity przez Fabricio Werduma. Osiem miesięcy później nie dał rady Antonio Silvie, a w sobotę przegrał z Danem Hendersonem - mistrzem dywizji półciężkiej federacji Strikeforce.

Zaraz po sygnale rozpoczynającym walkę Fiodor rzucił się ze swoimi sierpami na rywala. Ten przyjął otwartą wymianę i przez 40 sekund obaj panowie okładali się gdzie i jak popadnie. W końcu sklinczowali przy klatce na dwie minuty, by znów rozpocząć wojnę. Na minutę przed końcem pierwszej odsłony Jemieljanienko trafił krótkim lewym i powalił przeciwnika. Natychmiast doskoczył by dokończyć dzieła zniszczenia, poprawił lewym, lecz przestrzelił prawym z takim impetem, że Henderson zdołał się wywinąć po jego prawym barkiem, obszedł Rosjanina za plecy i trzema potężnymi bombami zmusił sędziego do przerwania potyczki w 4. minucie i 12. sekundzie - relacjonuje walkę serwis Sporty-walki.org ?.