Wyścigi konne

 • Wyścigi konne. White Turf. Drugi raz pobiegną w Sankt Moritz
 • Cavaliada Warszawa. Najlepsi z najlepszych na Torwarze! [ZDJĘCIA]

  Cavaliada Warszawa. Najlepsi z najlepszych na Torwarze! [ZDJĘCIA]

  W dniach 23-26 lutego w warszawskiej Hali Torwar rozpoczną się jeździeckie zmagania sportowe na najwyższym poziomie. Finał Ligi Europy Centralnej CAVALIADA Warszawa 2017, to spektak, w którym konie, o wartości przewyższającej ceny luksusowych samochodów oraz światowej sławy zawodnicy wzbudzą największe emocje wśród ponad 18 000 tys publiczności. Cavaliada Tour to największe w tej części świata jeździeckie show. Jako jedyny cykl zawodów w Polsce autoryzowany jest przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI). Przedstawiamy najlepszych ze 160 najlepszych zawodników.

 • Cavaliada Warszawa - Eliminacje Pucharu Świata na Torwarze!

  Cavaliada Warszawa - Eliminacje Pucharu Świata na Torwarze!

  Do zawodów CSI3*-W w Warszawie zgłoszonych zostało 200 par z 15 krajów. Uwagę kibiców przykuwać będzie rywalizacja w finale Cavaliady Tour. W tabeli po zawodach w Poznaniu i Lublinie prowadzi Czeszka, Anna Kellnerova. Ona jednak sezon halowy już zakończyła i do zawodów otwartych przygotowuje się w Hiszpanii. Stąd przed wielką szansą stają kolejni zawodnicy.

 • Z Partynic w szwajcarskie Alpy

  Z Partynic w szwajcarskie Alpy

  Cztery konie z partynickich stajni będą się ściagać podczas mityngu White Turf na zamarzniętym jeziorze w szwajcarskim kurorcie Sankt Moritz: Uczitelka Tanca, Esid In Zamour i Estarion trenera Michała Borkowskiego oraz Zryw trenera Roberta Świątka.

 • Wyścigi konne. Va Bank w światowym rankingu

  Wyścigi konne. Va Bank w światowym rankingu

  Po raz pierwszy w światowym rankingu The Longines World's Best Racehorse sklasyfikowany został koń trenowany w Polsce. Va Bank za zwycięstwo w gonitwie 61. Preis der Sparkassen Finanzgruppe (ex Spreti-Rennen, G3) otrzymał rating 116 i wyprzedził pokonanego wówczas w Baden Baden Potemkina (115), który później wygrał Prix Dollar (G2) i Premio Roma (G1)

 • Wyścigi konne. Tragedia w Nowej Zelandii. Dżokejka zmarła na oczach dzieci
 • Breeders' Cup 2016 w USA

  Breeders' Cup 2016 w USA

  Pierwszy weekend listopada to prawdziwe święto dla fanów wyścigów konnych. W Stanach Zjednoczonych corocznie rozgrywany jest jeden z największych meetingów wyścigowych na świecie - Breeders' Cup.

 • Łuk Triumfalny. Dominacja irlandzkiego czarodzieja

  Łuk Triumfalny. Dominacja irlandzkiego czarodzieja

  Niesamowitego wyczynu dokonał Aidan O'Brien! Trenowane przez niego konie zajęły trzy pierwsze miejsca w 95. edycji Prix de l'Arc de Triomphe. Jako pierwsza celownik minęła Found, której dosiadał Ryan Moore, a tuż za nią jej stajenni koledzy: Highland Reel oraz Order of St. George. Zwycięstwo pupilka irlandzkiego szkoleniowca okrasiła niewiarygodnym czasem: 2.23.61!

 • Wielka Warszawska 2016. Nieprzeciętne starcie Va Banka z Caccinim

  Wielka Warszawska 2016. Nieprzeciętne starcie Va Banka z Caccinim

  Na takie wydarzenie bywalcy służewieckiego toru czekali od lat. Niepokonany w 12 startach Va Bank, świeżo po wygraniu pierwszej zagranicznej gonitwy w Baden-Baden, zmierzy się w prestiżowym wyścigu z Caccinim, najlepszym trzylatkiem w Polsce, triumfatorem Derby. Ta niedziela przejdzie do historii wyścigów w Polsce. Wielka Warszawska z pulą nagród ponad 220 tys. zł rusza o godz. 16.30

 • Va Bank (IRE) sprzedany! Team Valor International nowym właścicielem

  Va Bank (IRE) sprzedany! Team Valor International nowym właścicielem

  Team Valor International zarządzany przez Barry'ego Irwina z sukcesem zakończył transakcję kupna połowy udziałów w Va Banku (IRE) - (Trójkoronowany, Koń Roku 2015 w Polsce), który posiada wyjątkowy performes - 12 zwycięstw na 12 startów, włączając w to ostatnie zwycięstwo w Preis der Sparkassen Finanzgruppe na Torze Iffezheim w Baden-Baden 27. sierpnia 2016r.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.