Wyścigi konne

 • Wyścigi konne. Va Bank w światowym rankingu

  Wyścigi konne. Va Bank w światowym rankingu

  Po raz pierwszy w światowym rankingu The Longines World's Best Racehorse sklasyfikowany został koń trenowany w Polsce. Va Bank za zwycięstwo w gonitwie 61. Preis der Sparkassen Finanzgruppe (ex Spreti-Rennen, G3) otrzymał rating 116 i wyprzedził pokonanego wówczas w Baden Baden Potemkina (115), który później wygrał Prix Dollar (G2) i Premio Roma (G1)

 • Wyścigi konne. Tragedia w Nowej Zelandii. Dżokejka zmarła na oczach dzieci
 • Breeders' Cup 2016 w USA

  Breeders' Cup 2016 w USA

  Pierwszy weekend listopada to prawdziwe święto dla fanów wyścigów konnych. W Stanach Zjednoczonych corocznie rozgrywany jest jeden z największych meetingów wyścigowych na świecie - Breeders' Cup.

 • Łuk Triumfalny. Dominacja irlandzkiego czarodzieja

  Łuk Triumfalny. Dominacja irlandzkiego czarodzieja

  Niesamowitego wyczynu dokonał Aidan O'Brien! Trenowane przez niego konie zajęły trzy pierwsze miejsca w 95. edycji Prix de l'Arc de Triomphe. Jako pierwsza celownik minęła Found, której dosiadał Ryan Moore, a tuż za nią jej stajenni koledzy: Highland Reel oraz Order of St. George. Zwycięstwo pupilka irlandzkiego szkoleniowca okrasiła niewiarygodnym czasem: 2.23.61!

 • Wielka Warszawska 2016. Nieprzeciętne starcie Va Banka z Caccinim

  Wielka Warszawska 2016. Nieprzeciętne starcie Va Banka z Caccinim

  Na takie wydarzenie bywalcy służewieckiego toru czekali od lat. Niepokonany w 12 startach Va Bank, świeżo po wygraniu pierwszej zagranicznej gonitwy w Baden-Baden, zmierzy się w prestiżowym wyścigu z Caccinim, najlepszym trzylatkiem w Polsce, triumfatorem Derby. Ta niedziela przejdzie do historii wyścigów w Polsce. Wielka Warszawska z pulą nagród ponad 220 tys. zł rusza o godz. 16.30

 • Va Bank (IRE) sprzedany! Team Valor International nowym właścicielem

  Va Bank (IRE) sprzedany! Team Valor International nowym właścicielem

  Team Valor International zarządzany przez Barry'ego Irwina z sukcesem zakończył transakcję kupna połowy udziałów w Va Banku (IRE) - (Trójkoronowany, Koń Roku 2015 w Polsce), który posiada wyjątkowy performes - 12 zwycięstw na 12 startów, włączając w to ostatnie zwycięstwo w Preis der Sparkassen Finanzgruppe na Torze Iffezheim w Baden-Baden 27. sierpnia 2016r.

 • Konie. Najważniejsza gonitwa sezonu

  Konie. Najważniejsza gonitwa sezonu

  W niedzielę na Partynicach odbędzie się największa gonitwa przeszkodowa w Polsce - Wielka Wrocławska Nagroda Portu Lotniczego Wrocław.

 • Konie. Wrocław będzie miał nową rzeźbę

  Konie. Wrocław będzie miał nową rzeźbę

  W dniu Wielkiej Wrocławskiej Nagrody Portu Lotniczego Wrocław zostanie odsłonięta na Partynicach oryginalna rzeźba konia wyścigowego z dżokejem. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Agencja Jeździecka A.A. Bober.

 • Wyścigi konne. Historyczny wyczyn. Va Bank zwycięża w Niemczech!

  Wyścigi konne. Historyczny wyczyn. Va Bank zwycięża w Niemczech!

  Niepokonany w Polsce Va Bank kontynuuje niezwykłą serię zwycięstw także w pierwszym starcie za granicą. Na torze w Niemczech wybrzmiał hymn Mazurek Dąbrowskiego, bo trenowany przez Macieja Janikowskiego 4-latek wygrał wyścig G3 w Baden Baden z pulą nagród 55 tys. euro

 • Wyścigi konne. Dżokej Chris Meehan spadł z konia i przejechała po nim karetka