Wyścigi konne

 • Gałkowo Masters 2018 - szykują się wielkie emocje!

  Gałkowo Masters 2018 - szykują się wielkie emocje!

  Już 29.06- 1.07.2018 odbędą się zawody jeżdzieckie MAZURY EQUESTRIAN SHOW - Gałkowo Masters. To jedyne takie wydarzenie w tej części Europy, gdzie rywalizacja na najwyższym sportowym poziomie łączy się z niesamowitym show zmieniającym jeździectwo w dzieło sztuki.

 • Sztorm zdobył szturmem Crystal Cup

  Sztorm zdobył szturmem Crystal Cup

  Międzynarodowa gonitwa z przeszkodami Crystal Cup, punkt kulminacyjny pierwszej części sezonu, zakończył się zwycięstwem jednego z faworytów Sztorma, który pod wodzą Marcela Novaka pewnie pokonał rywali. Trenerem zwycięskiego konia jest Grzegorz W. Wróblewski.

 • Wyścigi konne. Justify zwycięzcą potrójnej korony!
 • Pierwsze klasyki. Xawerego w Rulera dosiądzie mistrz Lukášek. Licznie obsadzona Wiosenna (11 klaczy) bez wyraźnej faworytki

  Pierwsze klasyki. Xawerego w Rulera dosiądzie mistrz Lukášek. Licznie obsadzona Wiosenna (11 klaczy) bez wyraźnej faworytki

  W weekend czas na pierwsze klasyki na dystansie 1600 m dla trzylatków szykowanych do Derby. Większą rangę ma oczywiście Nagroda Rulera (odpowiednik 2000 Guineas na Wyspach Brytyjskich), w której mogą wystąpić zarówno ogiery i klacze. Jej zwycięzca zdobywa tzw. pierwszą koronę. Jeśli wygra następnie Derby i St. Leger, uzyska miano trójkoronowanego. Wiosenna (1000 Guineas) jest przeznaczona tylko dla klaczy. Z pozostałych gonitw najbardziej interesująco zapowiada się starcie czteroletnich arabów w gonitwie o Nagrodę Kabareta (2200 m).

 • Konie. Sztorm pod wodzą Marcela Novaka triumfował

  Konie. Sztorm pod wodzą Marcela Novaka triumfował

  Sztorm pod wodzą Marcela Novaka triumfował w najważniejszej gonitwie dnia o Nagrodę Tiumena. Dzisiejsza rywalizacja na dystansach z przeszkodami była ostatnim sprawdzianem na wrocławskim torze przed najbardziej prestiżową gonitwą sezonu - Crystal Cup, która odbędzie się 10 czerwca. Po raz kolejny dopisała pogoda i publiczność, która licznie przybyła dopingować zmagania jeźdźców. Na kolejny dzień wyścigowy tym razem trzeba będzie poczekać trochę dłużej, bo aż trzy tygodnie, do 3 czerwca.

 • Zacięta rywalizacja i emocjonujące finisze - za nami 3 dzień sezonu wyścigowego na Partynicach
 • Wyścigi konne. Rekord na Partynicach!

  Wyścigi konne. Rekord na Partynicach!

  Podczas inauguracyjnej niedzieli nowego sezonu na Partynicach, przy pięknej wiosennej pogodzie, padł frekwencyjny rekord wrocławskich wyścigów - gonitwy oglądało blisko 15 tysięcy widzów. Wrocławianie obejrzeli siedem programowych gonitw oraz dwie pokazowe. Największe emocje wzbudziła gonitwa przeszkodowa o Nagrodę Otwarcia Sezonu, którą wygrała klacz Dżilali.

 • Michael Owen zadebiutował jako dżokej

  Michael Owen zadebiutował jako dżokej

  Legendarny angielski napastnik - Michael Owen spełnił swoje wielkie marzenie i sprawdził się w roli... dżokeja. Anglik pojawił się w charytatywnym wyścigu na torze Ascot i wzbudził wielkie zainteresowanie.

 • Jerzy Engel i jego syn zgarnęli fortunę. Zarobili na koniach. Rekord wszech czasów
 • Wielka Warszawska. Imponujący styl zwycięstwa. Bush Brave nie do ogrania

  Wielka Warszawska. Imponujący styl zwycięstwa. Bush Brave nie do ogrania

  Najważniejszą gonitwę w sezonie Wielką Warszawską 2017 wygrał wielki faworyt, tegoroczny trójkoronowany derbista Bush Brave pod Tomasem Lukaskiem. Drugiego na mecie Largo Forte pokonał aż o 13 długości! Najlepszy koń roku na Służewcu trenowany jest przez Wojciecha Olkowskiego.