Wyścigi konne

 • 2. przystanek na Drodze do Derby

  2. przystanek na Drodze do Derby

  Kapitalnie zapowiada się meeting na Torze Służewiec zaplanowany na sobotę 14 maja! W programie gonitwa o Nagrodę Westminster Rulera, czyli 2. przystanek na Drodze do Derby, emocjonująca Westminster Wiosenna oraz bieg o Nagrodę Golejewka z derbistą Guitar Manem i znakomitym Timemasterem na starcie. Szykuje się niezwykła rywalizacja ze świetną obsadą. Warto to zobaczyć, poczuć emocje i dopingować swoich faworytów! Ponadto będę czekać dodatkowe atrakcje dla publiczności: Warsaw Caravaning Festival, II Zlot Klasycznej Motoryzacji oraz rywalizacja HOBBY HORSE.

 • Ponad 20 tys. widzów na otwarcie sezonu wyścigów konnych na Partynicach. Absolutny rekord
 • Słoneczne Otwarcie Sezonu pod dyktando faworytów

  Słoneczne Otwarcie Sezonu pod dyktando faworytów

  Pogoda dopisała w dniu otwarcia sezonu wyścigowego 2022 na warszawskim Służewcu. Licznie przybyli widzowie mogli pasjonować się emocjonującymi wyścigami, choć ostatecznie najczęściej wygrywały najmocniej liczone konie. Nie zawiódł współlider rocznika trzylatków Matt Machine, który wygrał najważniejszą gonitwę dnia - bieg o Nagrodę Strzegomia.

 • Lorna Brooke walczy o życie. Przerażający wypadek. 'Stan jest krytyczny'

  Lorna Brooke walczy o życie. Przerażający wypadek. "Stan jest krytyczny"

  Dżokej, Lorna Brooke, znajduje się w stanie krytycznym po fatalnym upadku podczas amatorskich zawodów jeździeckich. "Z powodu różnych komplikacji w tym tygodniu została wprowadzona w śpiączkę indukowaną. Jej stan jest krytyczny, ale stabilny" - poinformowała Fundacja Poszkodowanych Dżokejów (IJF).

 • Galileo zarobił więcej niż Leo Messi. Przedziwny ranking w brytyjskim dzienniku
 • Wielka afera w USA. Dopingowane konie masowo padały. Trenerzy oskarżeni

  Wielka afera w USA. Dopingowane konie masowo padały. Trenerzy oskarżeni

  To jeden z największych skandali na wyścigach konnych. - Koniom wstrzykiwano wszelkie nielegalne, często eksperymentalne leki, które pozwalały biegać nienaturalnie szybko lub maskować ból - podsumowywał prokurator. Zgromadzone akta mówią m.in o "pompowaniu krwi" i "czerwonym kwasie". Tłumaczą też, dlaczego trenerzy i weterynarze, czerpali z procederu milionowe korzyści i długo pozostawiali bezkarni.

 • Koń trenowany we Wrocławiu wygrał na słynnym torze Longchamp w Paryżu
 • Wyścigi konne. 105. Wielka Warszawska już w ten weekend

  Wyścigi konne. 105. Wielka Warszawska już w ten weekend

  W najbliższą niedzielę, 30 września, rozegrana zostanie 105. w historii i 73. na Torze Służewiec Wielka Warszawska. Przed nami święto Warszawy i wyścigów konnych. Są ludzie, którzy na tor chodzą bardzo rzadko, ale właśnie ta gonitwa przyciąga ich każdego roku na Służewiec jak najsilniejszy magnes.

 • Fabulous Las Vegas czternastym koniem trójkoronowanym na Służewcu?

  Fabulous Las Vegas czternastym koniem trójkoronowanym na Służewcu?

  Po zwycięstwach w wyścigach o Nagrodę Rulera (1600 m), a następnie w Derby (2400 m), trenowany przez Krzysztofa Ziemiańskiego Fabulous Las Vegas może być czternastym trójkoronowanym w historii Toru Służewiec. Aby tego dokonać, musi w niedzielę wygrać Nagrodę St. Leger, rozgrywaną na dystansie 2800 m.

 • Derby Kłusaków i Patryk Vega na wrocławskich Partynicach

  Derby Kłusaków i Patryk Vega na wrocławskich Partynicach

  W ostatnim dniu wyścigowym przed dłuższą przerwą, 24 czerwca na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych - Partynice rywalizowały araby, kłusaki francuskie i folbluty. W najważniejszej gonitwie dnia zaprzęgów kłusaczych - Derby - triumfował Elak Vasterbo z Czech. Uwagę publiczności poza końmi przykuwali również filmowcy z ekipy Patryka Vegi, którzy podczas zawodów kręcili sceny do najnowszego filmu reżysera pt. "Plagi Breslau". W lipcu wyścigi przenoszą się do Sopotu, na kolejny dzień wyścigowy we Wrocławiu przyjdzie nam czekać do 29 lipca.