Wyścigi konne

 • Pierwsze klasyki. Xawerego w Rulera dosiądzie mistrz Lukášek. Licznie obsadzona Wiosenna (11 klaczy) bez wyraźnej faworytki

  Pierwsze klasyki. Xawerego w Rulera dosiądzie mistrz Lukášek. Licznie obsadzona Wiosenna (11 klaczy) bez wyraźnej faworytki

  W weekend czas na pierwsze klasyki na dystansie 1600 m dla trzylatków szykowanych do Derby. Większą rangę ma oczywiście Nagroda Rulera (odpowiednik 2000 Guineas na Wyspach Brytyjskich), w której mogą wystąpić zarówno ogiery i klacze. Jej zwycięzca zdobywa tzw. pierwszą koronę. Jeśli wygra następnie Derby i St. Leger, uzyska miano trójkoronowanego. Wiosenna (1000 Guineas) jest przeznaczona tylko dla klaczy. Z pozostałych gonitw najbardziej interesująco zapowiada się starcie czteroletnich arabów w gonitwie o Nagrodę Kabareta (2200 m).

 • Konie. Sztorm pod wodzą Marcela Novaka triumfował

  Konie. Sztorm pod wodzą Marcela Novaka triumfował

  Sztorm pod wodzą Marcela Novaka triumfował w najważniejszej gonitwie dnia o Nagrodę Tiumena. Dzisiejsza rywalizacja na dystansach z przeszkodami była ostatnim sprawdzianem na wrocławskim torze przed najbardziej prestiżową gonitwą sezonu - Crystal Cup, która odbędzie się 10 czerwca. Po raz kolejny dopisała pogoda i publiczność, która licznie przybyła dopingować zmagania jeźdźców. Na kolejny dzień wyścigowy tym razem trzeba będzie poczekać trochę dłużej, bo aż trzy tygodnie, do 3 czerwca.

 • Zacięta rywalizacja i emocjonujące finisze - za nami 3 dzień sezonu wyścigowego na Partynicach
 • Wyścigi konne. Rekord na Partynicach!

  Wyścigi konne. Rekord na Partynicach!

  Podczas inauguracyjnej niedzieli nowego sezonu na Partynicach, przy pięknej wiosennej pogodzie, padł frekwencyjny rekord wrocławskich wyścigów - gonitwy oglądało blisko 15 tysięcy widzów. Wrocławianie obejrzeli siedem programowych gonitw oraz dwie pokazowe. Największe emocje wzbudziła gonitwa przeszkodowa o Nagrodę Otwarcia Sezonu, którą wygrała klacz Dżilali.

 • Michael Owen zadebiutował jako dżokej

  Michael Owen zadebiutował jako dżokej

  Legendarny angielski napastnik - Michael Owen spełnił swoje wielkie marzenie i sprawdził się w roli... dżokeja. Anglik pojawił się w charytatywnym wyścigu na torze Ascot i wzbudził wielkie zainteresowanie.

 • Jerzy Engel i jego syn zgarnęli fortunę. Zarobili na koniach. Rekord wszech czasów
 • Wielka Warszawska. Imponujący styl zwycięstwa. Bush Brave nie do ogrania

  Wielka Warszawska. Imponujący styl zwycięstwa. Bush Brave nie do ogrania

  Najważniejszą gonitwę w sezonie Wielką Warszawską 2017 wygrał wielki faworyt, tegoroczny trójkoronowany derbista Bush Brave pod Tomasem Lukaskiem. Drugiego na mecie Largo Forte pokonał aż o 13 długości! Najlepszy koń roku na Służewcu trenowany jest przez Wojciecha Olkowskiego.

 • Wielka Warszawska 2017. Szóstka wspaniałych i wielki faworyt - derbista Bush Brave
 • Delight My Fire zwyciężczynią Wielkiej Wrocławskiej
 • Bush Brave bezkonkurencyjny w Derby. Caccini ledwo ledwo pokonał Silverę

  Bush Brave bezkonkurencyjny w Derby. Caccini ledwo ledwo pokonał Silverę

  Para faworytów rządziła w 73 Derby na Służewcu. Pokonany o dwie długości w biegu o Nagrodę Iwna przez Velnelisa Bush Brave zrewanżował się rywalowi z dużą nawiązką, bijąc go aż o 10 długości. Jako trzeci niespodziewanie finiszował Kurier z Wrocławia, czwarty był dyktujący mocne tempo w dystansie lider Velnelisa Largo Forte, a piąte miejsce zajęła Mona Kerbili. Niewiele brakowało, a doszłoby do sensacji w biegu o Nagrodę Prezesa Totalizatora Sportowego. Bity faworyt Caccini dopiero rzutem na taśmę wyprzedził o krótki łeb Silverę.