Żeglarstwo

 • Oracle Team USA triumfuje w America's Cup World Series

  Oracle Team USA triumfuje w America's Cup World Series

  Oracle Team USA został zwycięzcą inauguracyjnych regat drugiej serii America's Cup World Series. Po wygranych pojedynkach meczowych z Russelem Cuttsem za sterem, to Jimmy Spithill triumfował w wyścigach flotowych. Regaty, które zostały rozegrane od 23 do 26 sierpnia w San Francisco w USA, stanowiły element przygotowań do rywalizacji o najcenniejsze trofeum żeglarskie, jakim jest Puchar Ameryki.

 • Polacy medalistami Mistrzostw Świata Klasy Micro

  Polacy medalistami Mistrzostw Świata Klasy Micro

  Pierwsze miejsce w dywizji proto, pierwsze i drugie w dywizji racer, pierwsze i trzecie w dywizji cruiser - to bilans Mistrzostw Świata klasy Micro. Regaty zostały rozegrane między 22 a 25 sierpnia na jeziorze Traun w austriackim Gmunden.

 • Wspaniały sukces polskiego żaglowca. 'Fryderyk Chopin' wygrał słynne regaty wielkich żaglowców - Tall Ships' Races

  Wspaniały sukces polskiego żaglowca. "Fryderyk Chopin" wygrał słynne regaty wielkich żaglowców - Tall Ships' Races

  "Fryderyk Chopin" zwyciężył w najsłynniejszych regatach wielkich żaglowców - Tall Ships' Races - dowiedział się portal Gazeta.pl. Polski żaglowiec zajął pierwsze miejsce w najbardziej prestiżowej klasie "A" i osiągnął najkrótszy czas w całych regatach, co daje mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. To pierwsze od 1989 r. zwycięstwo Polaków w tych regatach.

 • Tak się żyje na żaglowcu. Raport z pokładu "Fryderyka Chopina"

  Rok temu po złamaniu masztów "Fryderyk Chopin" niszczał w Falmouth. Teraz we wspaniałym stylu wygrał regaty Tall Ships Races. Kiedy relacjonowaliśmy jego wypadek, niektórzy komentowali: "to zwykły żaglowiec". Przez 10 dni sprawdziliśmy więc, czy rzeczywiście taki "zwykły". Chodziliśmy po rejach, stawialiśmy żagle, myliśmy pokład i zwiedzaliśmy piękne porty. Już wiemy - lubimy to.

 • Mistrzostwa Świata Klasy Micro: Polacy w czołówce po wyścigu long distance
 • Mistrzostwa Świata Klasy Micro: pierwszy wyścig wstrzymany
 • Mateusz Kusznierewicz. Czas na duże jachty i golf

  Mateusz Kusznierewicz. Czas na duże jachty i golf

  - To były moje ostatnie Igrzyska - zadeklarował po powrocie z Londynu żeglarz Mateusz Kusznierewicz. Nie oznacza to jednak, że medalista olimpijski z karierą żeglarską i ze sportem w ogóle kończy definitywnie. Czas, który musiałby poświęcić na przygotowania do kolejnych igrzysk, zamierza spożytkować na kolejne żeglarskie projekty, rodzinę oraz... grę w golfa.

 • Rosyjscy żeglarze w rejsie 'Dookoła Świata za Pomocną Dłoń'

  Rosyjscy żeglarze w rejsie "Dookoła Świata za Pomocną Dłoń"

  - Szkoła pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego od wielu tygodni przygotowuje się na przyjęcie w kolejnej edycji projektu "Dookoła Świata za Pomocną Dłoń" dwóch rosyjskich uczestników oceanicznego rejsu żaglowca POGORIA - poinformował Krzysztof Baranowski.