Żeglarstwo

 • Energa Sailing Cup. Kolejne regaty w Gdyni

  Energa Sailing Cup. Kolejne regaty w Gdyni

  W piątek (14.06), na wodach Zatoki Gdańskiej, rozpoczną się czwarte regaty z cyklu Energa Sailing Cup. W zawodach wezmą udział zawodnicy klasy Optimist grupy ?A?. Regaty o Puchar YKP Gdynia zakończą się w niedzielę.

 • Energa Sailing Cup. Regaty w Krakowie w najbliższy weekend

  Energa Sailing Cup. Regaty w Krakowie w najbliższy weekend

  W dniach 8-9 czerwca br., w Krakowie, odbędą się trzecie regaty z cyklu Energa Sailing Cup. Zawodnicy będą rywalizować w 7 kategoriach: Optimist gr. "A" i "B", Laser Radial, Laser 4,7, Europa, Ok-Dinghy, Cadet, Omega Open.

 • Energa Sailing Cup. Eliminacje do Mistrzostw Świata i Europy oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kamieniu Pomorskim
 • Żeglarstwo. Brytyjczycy wstrząśnięci śmiercią Simpsona. 'Był niesamowitym żeglarzem'
 • Żeglarstwo. Roman Paszke przerwał rejs dookoła świata
 • Żeglarstwo. Roman Paszke rusza w rejs dookoła świata

  Żeglarstwo. Roman Paszke rusza w rejs dookoła świata

  27 grudnia Roman Paszke wyruszy z Hiszpanii w samotny rejs dookoła świata. Jeden z najlepszych żeglarzy globu po raz kolejny spróbuje pobić rekord francuskiego żeglarza Jeana Luca Van Den Heede, który na jachcie Adrien od listopada 2003 do marca 2004 roku, płynąc pod wiatr, trasę dookoła świata pokonał w 122 dni, 14 godz., 3 min i 49 sek.

 • Jacht Film: pod żaglami na dużym ekranie

  Jacht Film: pod żaglami na dużym ekranie

  Pokazy filmów marynistycznych, spotkania z żeglarzami, opowieści morskie i koncerty szantowe. Tak zapowiada się  Przegląd Filmów Żeglarskich "Jacht Film". Impreza odbędzie się między 24 a 25 listopada w warszawskim kinie Wisła.

 • Mistrzostwa Europy klasy 49er: start w najbliższy weekend

  Mistrzostwa Europy klasy 49er: start w najbliższy weekend

  Ponad 60 załóg, w tym trzy polskie teamy, zmierzy się w Mistrzostwach Europy klasy 49er, które odbędą się we włoskiej miejscowości Fraglia Vela Riva na jeziorze Garda. Regaty rozegrane zostaną między 8 a 15 września.

 • Krzysztof Owczarek pierwszym Polakiem w Vendee Globe Challenge

  Krzysztof Owczarek pierwszym Polakiem w Vendee Globe Challenge

  Prawie 30 tys. mil morskich do pokonania, ponad trzy miesiące rywalizacji, najlepsi żeglarze w ekstremalnym wyścigu solo non-stop wokół globu! To właśnie Vendee Globe Challenge, jedne z najtrudniejszych regat oceanicznych świata. Krzysztof Owczarek ma szansę zostać pierwszym w historii Polakiem, który weźmie udział w wyścigu!