Żeglarstwo

 • Piotr Myszka mistrzem świata w klasie RS:X!

  Piotr Myszka mistrzem świata w klasie RS:X!

  Zawodnik AZS AWFiS Gdańsk Piotr Myszka już na dzień przed końcem regat zapewnił sobie tytuł mistrza świata w żeglarskiej klasie RS:X. Wśród kobiet liderką wciąż jest Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Impreza odbywa się w izraelskim Ejlacie.

 • Takie emocje tylko w Energa Sopot Match Race. Zacięta walka żeglarzy przy molo w Sopocie [ZDJĘCIA]

  Takie emocje tylko w Energa Sopot Match Race. Zacięta walka żeglarzy przy molo w Sopocie [ZDJĘCIA]

  Duńczyk Nicolai Sehested zwyciężył w prestiżowych regatach Energa Sopot Match Race. Regaty w Sopocie, dzięki obecności w cyklu World Match Racing Tour, już po raz drugi z rzędu były jedną z eliminacji mistrzostw świata. To powodowało, że do Trójmiasta przyjechały największe gwiazdy światowego żeglarstwa, które przez cztery dni - na oczach wielu kibiców i turystów - rywalizowały na wodach wokół sopockiego mola.

 • Nicolai Sehested wygrał Energa Sopot Match Race. Trzeci był Karol Jabłoński
 • Artur Manista: Energa Sopot Match Race, czyli otwarte drzwi do elity

  Artur Manista: Energa Sopot Match Race, czyli otwarte drzwi do elity

  - Do drzwi elity i wielkiego świata żeglarstwa dobijaliśmy się przez 10 lat, wszystko, co robiliśmy wcześniej w Sopocie, służyło właśnie temu. W końcu nasze starania zostały ukoronowane i od dwóch lat mamy rangę mistrzostw świata - mówi Artur Manista, organizator regat Energa Sopot Match Race.

 • Przemysław Tarnacki: Energa Sopot Match Race - impreza nr 1

  Przemysław Tarnacki: Energa Sopot Match Race - impreza nr 1

  - W tym roku, na początku czerwca, zdobyliśmy w Sankt Petersburgu brązowy medal mistrzostw Europy, to był ogromny sukces naszej załogi. Ale mimo to wszyscy myśleliśmy i nadal myślimy głównie o regatach w Sopocie - mówi Przemysław Tarnacki, jedna z gwiazd prestiżowym regat Energa Sopot Match Race (28 lipca - 1 sierpnia).

 • Energa Sopot Match Race. Gwiazdy żagli tuż przy molo

  Energa Sopot Match Race. Gwiazdy żagli tuż przy molo

  Energa Sopot Match Race to najważniejsza międzynarodowa cykliczna impreza żeglarska w Polsce. W tym roku regaty w Sopocie (28 lipca - 1 sierpnia) znów zostały wyróżnione - będą jedną z eliminacji mistrzostw świata.

 • Przyjdź na molo w Sopocie i podziwiaj gwiazdy

  Przyjdź na molo w Sopocie i podziwiaj gwiazdy

  Wielkie emocje na wodach wokół sopockiego mola. Od 28 lipca do 1 sierpnia odbędą się tam wyjątkowo widowiskowe regaty Energa Sopot Match Race, które będą jedną z eliminacji mistrzostw świata.

 • Przybytek i Kołodziński z sukcesami w żeglarskiej Ameryce
 • Żeglarski mistrz świata trenował w Egipcie [ZDJĘCIA]
 • Volvo Gdynia Sailing Days 2014. Polki mistrzyniami Europy juniorek w klasie 420

  Volvo Gdynia Sailing Days 2014. Polki mistrzyniami Europy juniorek w klasie 420

  Ewa Romaniuk i Katarzyna Goralska (YKP Gdynia) zostały mistrzyniami Europy juniorek w klasie 420. Regaty rozgrywane były w ramach Volvo Gdynia Sailing Days 2014. - To wielki sukces dziewczyn, gdyż w klasach dwuosobowych mamy ubogie tradycje, a zwłaszcza w ostatnich latach brakowało medali w tej specjalności - podkreśla Tomasz Chamera, dyrektor sportowy Polskiego Związku Żeglarskiego.