Żeglarstwo

 • Czwarty dzień MŚ Katamaranów A-Class zakończony trzema wyścigami

  Czwarty dzień MŚ Katamaranów A-Class zakończony trzema wyścigami

  Zaplanowane na czwartek trzy wyścigi odbyły się zgodnie z rozkładem. Po podsumowaniu wyników widać, że Steven Brewin (Australia) wyraźnie wysunął się na prowadzenie. Miejsce drugie i trzecie zajęli Polacy, Tymoteusz Bendyk i Jakub Surowiec, wzmacniając swoją pozycję w czołówce. Kolejne miejsce zajęli zawodnicy, którzy w poprzednich wyścigach także byli w ścisłej czołówce: Dave Shaw (Nowa Zelandia), Darren Bundock (Australia) i Jacek Noetzel (Polska).

 • Mistrzostwa Świata Katamaranów A-Class Sopot 2017. Rewelacyjne wyniki polskich zawodników
 • Mistrzostwa Świata Katamaranów A-Class Sopot 2017. Strefa kibica przy sopockim molo
 • Mistrzostwa Świata Katamaranów A-Class 2017. Świetny start polskich zawodników

  Mistrzostwa Świata Katamaranów A-Class 2017. Świetny start polskich zawodników

  Wystartowały pierwsze wyścigi podczas Mistrzostw Świata Katamaranów A-Class 2017. 125 zawodników ruszyło na wodę. Przeprowadzone zostały dwa wyścigi w dwóch grupach eliminacyjnych. We wtorek kontynuacja eliminacji, a wyniki zadecydują o składzie grupy złotej i srebrnej. To właśnie zawodnicy w grupie złotej zawalczą o najwyższa nagrodę.

 • Ford Fiesta Kite Challenge - zakończono zawody o Puchar i Mistrzostwo Polski w kitesurfingu!
 • Mistrzostwa Świata katamaranów klasy A. Mistrzowska obsada!

  Mistrzostwa Świata katamaranów klasy A. Mistrzowska obsada!

  W dniach 19-26 sierpnia 2017 w Sopocie odbędą się Mistrzostwa Świata katamaranów klasy A. Na tych zaawansowanych technologicznie i konstrukcyjnie jednostkach, które żeglują całkowicie nad wodą osiągając prędkości do 30 węzłów, żeglują wielokrotni mistrzowie świata, mistrzowie olimpijscy i żeglarze rywalizujący w Pucharze Ameryki. Właśnie ich będziemy gościć w Sopocie.

 • Ford Fiesta Kite Challenge - ruszają zawody o Puchar i Mistrzostwo Polski w kitesurfingu!
 • Już 15 czerwca rozpocznie się II etap zawodów o Puchar Polski w kitesurfingu AZTORIN Kite Challenge!
 • Zakończono pierwsze zawody Pucharu Polski w kitesurfingu pod patronatem PZKite

  Zakończono pierwsze zawody Pucharu Polski w kitesurfingu pod patronatem PZKite

  Po weekendzie rywalizacji zakończono pierwsze kitesurfingowe zawody sezonu. Do rozgrywek w konkurencji Twin Tip Racing zgłosiło się 22 zawodników, z czego większość to byli młodzicy, którzy mają szansę wygrać wyjazd na kwalifikacje do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku do Buenos Aires. Podczas zawodów udało się rozegrać łącznie 7 serii wyścigów w kategoriach: młodzicy, młodziczki, open mężczyzn i open kobiet.

 • Zbliża się XVII edycja Volvo Gdynia Sailing Days

  Zbliża się XVII edycja Volvo Gdynia Sailing Days

  Na gdyńskie wody ponownie wraca Volvo Gdynia Sailing Days. To będzie już XVII edycja. - Ten festiwal dowodzi, że żeglarstwo można uprawiać praktycznie w każdym wieku - mówi dyrektor regat i wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego ds. Sportu Tomasz Chamera. Początek zmagań 7 lipca, koniec 17.