Pernille Harder Ikoną Futbolu 2020! "Najdroższy transfer w historii"

- Harder przegrała finał Ligi Mistrzyń, ale i tak pokazała, że jest najlepszą napastniczką w Europie - mówi Erlend Nesje z norweskiego "Aftenposten", tłumacząc wybór Pernille Harder na zawodniczkę roku w plebiscycie Ikona Futbolu 2020.

Ikoną Futbolu 2020 w kategorii piłkarka roku została Pernille Harder, która w głosowaniu dziennikarzy z całego świata i kibiców zdobyła 138 pkt - zawodniczka Chelsea (do której przeszła z Wolfsburga) wyprzedziła Wendie Renard (PSG, 122 pkt), Lucy Bronze (Olympique Lyon / Manchester City, 106 pkt), Vivianne Miedemę (88 pkt) oraz Delphine Cascarino (62 pkt). A jak swoje wybory uzasadniali dziennikarze i dziennikarki biorące udział w głosowaniu?

Zobacz wideo Świat wybrał Ikonę Futbolu 2020! Lewandowski i długo nic [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

Ayoub Basri (Radio Mars, Maroko)

 1. Wendie Renard
 2. Pernille Harder
 3. Delphine Cascarino
Renard jest jedną z najlepszych zawodniczek w obronie w historii żeńskiego futbolu. Ma bardzo dobre warunki fizyczne, duże doświadczenie, dużo jakości w grze. Ma teraz siedem tytułów w Lidze Mistrzyń ze swoją fantastyczną drużyną z Lyonu.

Therese Stromberg (SportExpressen, Szwecja)

 1. Pernille Harder
 2. Vivianne Miedema 
 3. Lucy Bronze 
Harder pokazała w tym roku świetną formę. Zdobyła wiele bramek, jest coraz lepsza pod względem tworzenia akcji, wpływu na drużynę. Nietrudno zrozumieć, dlaczego Chelsea kupiła ją za kwotę, dzięki której została najdroższą zawodniczką wszech czasów [nieoficjalnie mowa o 300 tys. funtów - dop. red.].

Simon Preston (RJR Gleaner Group, Jamajka)

 1. Wendie Renard
 2. Lucy Bronze
 3. Pernille Harder
Renard jest bardzo uniwersalna. Broni, atakuje, strzela gole. Zdecydowanie najlepsza ze wszystkich.

Christian Falk (SportBild, Niemcy)

 1.  Wendie Renard - absolutna szefowa defensywy najlepszego kobiecego zespołu na świecie, niezwykle groźna również w polu karnym rywali i z fantastyczną mentalnością zwyciężczyni.
 2. Pernille Harder - piłkarka z "tym czymś", potrafi samodzielnie przesądzać o losach meczów, a jednocześnie zawsze daje wiele zespołowi. Brakuje jej najważniejszego trofeum.
 3. Lucy Bronze - jest symbolem dynamiki.

Miguel Delaney (The Independent, Irlandia)

 1. Wendie Renard
 2. Delphine Cascarino
 3. Vivanne Miedema
Tak jak w przypadku Bayernu, nie można nie wskazać kogoś z Lyonu, patrząc na ich dominację. Nie ma wielkiej różnicy między czołówką, ale Renard była nieco ponad rywalkami. Za to Miedema robi ogromne wrażenie w Arsenalu. 

Willem Wissers (De Volkskrant, Holandia)

 1. Miedema - po prostu znakomita napastniczka.
 2. Harder - znakomita w Wolfsburgu, zasłużyła na rekordowy transfer do Chelsea.
 3. Cascarino - najlepsza zawodniczka finału Ligi Mistrzyń, wiellkie umiejętności. 

Erlend Nesje (Aftenposten, Norwegia)

 1. Pernille Harder
 2. Wendie Renard
 3. Lucy Bronze
Harder przegrała finał Ligi Mistrzyń, ale i tak pokazała, że jest najlepszą napastniczką w Europie. Strzeliła 38 goli w 33 meczach, a jej Wolfsburg zdobył dublet w Niemczech.

Yves Taildeman (Derniere Heure, Belgia)

 1. Pernille Harder
 2. Vivianne Miedema
 3. Wendie Renard
Po wspaniałym sezonie w Wolfsburgu, gdzie była jedną z kluczowych postaci w awansie do finału Ligi Mistrzyń, uzyskała status najdroższej piłkarki w historii, dzięki wrześniowemu transferowi do Chelsea.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.