Zagłosuj na Ikonę Futbolu 2020 w kategorii piłkarka roku!

Kiedyś był w Sport.pl plebiscyt Ikona Sportu. Teraz startujemy z wyborami Ikony Futbolu i zapraszamy do tych wyborów zagranicznych dziennikarzy i naszych czytelników. Nagrody przyznamy w trzech kategoriach: piłkarz, piłkarka oraz trener roku. W tym artykule możesz zagłosować na piłkarkę roku.

Nie zapomnimy tego roku w futbolu z wielu powodów. Pandemia zatrzymała świat piłki tak, jak to wcześniej robiły tylko wojny. A potem futbol nadrabiał zaległości w tempie, jakie się wcześniej nie zdarzało. Przy pustych trybunach trenerzy i piłkarze w biegu uczyli się nowych wyzwań. Polak wygrał Ligę Mistrzów. Po raz pierwszy od czasów Kazimierza Deyny i Zbigniewa Bońka polskie nazwisko zaczęło pojawiać się na podium międzynarodowych plebiscytów. Niektóre z nich Robert Lewandowski już wygrał. Zaczęło się w futbolu nowe rozdanie, nowa próba sił, trwa zmiana pokoleniowa wśród największych gwiazd piłki. To świetny moment, by zacząć coś nowego. I mieć już na zawsze pamiątkę po szczególnym roku 2020. 

Zobacz wideo Wybieramy Ikonę Futbolu 2020 - plebiscyt Sport.pl

Szerzej o plebiscycie i kryteriach wyboru pisaliśmy tutaj >>, ale potrzebujemy też waszej pomocy. Chcemy, by w imieniu Polski punkty przyznali nasi czytelnicy. Od poniedziałku do końca piątku na Sport.pl dostępne będą sondaże, w których zapraszamy do wybrania najlepszego piłkarza, najlepszej piłkarki i najlepszego trenera mijającego roku. Oceniamy rok, a nie sezon: od listopada 2019 do listopada 2020 włącznie. Po podliczeniu Państwa głosów punkty w kategorii piłkarka roku zostaną przyznane jak w przypadku głosów dziennikarzy: 5, 4, 3.

Pełna lista nominowanych do Ikony Futbolu 2020 w kategorii piłkarka:

  • Lucy Bronze (Olympique Lyon/Manchester City) - reprezentantka Anglii występuje na pozycji bocznego obrońcy, w minionym sezonie zdobyła z Lyonem cztery trofea. Przeniosła się do Manchesteru City, by podobne sukcesy odnosić również w ojczyźnie.
  • Delphine Cascarino (Olympique Lyon) - napastniczka Lyonu, jedna z kluczowych postaci zaangażowanych w sukcesy francuskiego klubu. Została wybrana do zespołu roku UEFA za swoje występy w LM.
  • Pernille Harder (Wolfsburg/Chelsea) - Dunka strzeliła 27 goli w 21 ligowych meczach Wolfsburga i dziewięć w siedmiu starciach LM, zdobywając mistrzostwo i Puchar Niemiec. Jej ekipa przegrała w finale LM z Lyonem.
  • Vivianne Miedema (Arsenal) - 24-letnia zawodniczka zdobyła najwięcej bramek w lidze (16, do tego dołożyłą osiem asyst) i strzeliła 10 goli w LM.
  • Wendie Renard (Olympique Lyon) - 30-latka jest legendą Lyonu, w półfinałowym starciu LM z PSG strzeliła jedynego gola.

Zagłosować na swoją faworytkę można w poniższym sondażu do piątku do godziny 23:55.

Kto powinien zostać Ikoną Futbolu 2020 w kategorii piłkarka?
Lucy Bronze (Olympique Lyon/Manchester City)
14%
Delphine Cascarino (Olympique Lyon)
12%
Pernille Harder (Wolfsburg/Chelsea)
36%
Vivianne Miedema (Arsenal)
17%
Wendie Renard (Olympique Lyon)
21%
Więcej o:
Copyright © Agora SA